SanDisk Plus SSD'li sistemde donmalar oluyor

Umutulus

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim gerek oyun oynadığımda, gerek derse girdiğimde, gerekse de bazen sadece internette gezerken donuyor ve kilitleniyor. Farem hareket edebiliyor ve CTRL+Alt+Delete komutu çalışıyor, görev yöneticisini açabiliyorum. Ancak açtıktan kısa bir süre sonra o da donuyor ve hiçbir şey yapamıyor oluyorum. Advance System Care kullanıyorum ve bu takılma anlarında sıcaklık değerleri normal olarak gözüküyor. GPU, CPU veya RAM'lerde fazla bir kullanım gözükmüyor. Geçen hafta bilgisayarıma format attım ancak sorun 1 hafta içinde tekrar ortaya çıktı. Her bir sürücüm güncel ve az önce de belirttiğim program ile de sıkça sistem 'en iyileme' yapıyorum.
Asus PRIME B350-PLUS Performance Results - UserBenchmark şöyle bir benchmark testi yaptım ve SSD'de bir sorun olduğunu gördüm. Sistemim de SSD'de yüklü, acaba sorun bundan mı kaynaklanıyor?

Sistemim gerek oyun oynadığımda, gerek derse girdiğimde, gerekse de bazen sadece internette gezerken donuyor ve kilitleniyor. Farem hareket edebiliyor ve CTRL+alt+delete komutu çalışıyor, görev yöneticisini açabiliyorum. Ancak açtıktan kısa bir süre sonra o da donuyor ve hiçbir şey yapamıyor oluyorum. Advance System Care kullanıyorum ve bu takılma anlarında sıcaklık değerleri normal olarak gözüküyor. GPU, CPU veya RAM'lerde fazla bir kullanım gözükmüyor. Geçen hafta bilgisayarıma format attım ancak sorun 1 hafta içinde tekrar ortaya çıktı. Her bir sürücüm güncel ve az önce de belirttiğim program ile de sıkça sistem 'en iyileme' yapıyorum.
Asus PRIME B350-PLUS Performance Results - UserBenchmark şöyle bir benchmark testi yaptım ve SSD'de bir sorun olduğunu gördüm. Sistemim de SSD'de yüklü, acaba sorun bundan mı kaynaklanıyor?

Normal donmalar olması kronik sorunlu bir SSD kendisi.

Sistemim gerek oyun oynadığımda, gerek derse girdiğimde, gerekse de bazen sadece internette gezerken donuyor ve kilitleniyor. Farem hareket edebiliyor ve CTRL+Alt+Delete komutu çalışıyor, görev yöneticisini açabiliyorum. Ancak açtıktan kısa bir süre sonra o da donuyor ve hiçbir şey yapamıyor oluyorum. Advance System Care kullanıyorum ve bu takılma anlarında sıcaklık değerleri normal olarak gözüküyor. GPU, CPU veya RAM'lerde fazla bir kullanım gözükmüyor. Geçen hafta bilgisayarıma format attım ancak sorun 1 hafta içinde tekrar ortaya çıktı. Her bir sürücüm güncel ve az önce de belirttiğim program ile de sıkça sistem 'en iyileme' yapıyorum.
Advance SystemCare düzgün çalışan bilgisayarı dahi yavaşlatır. Kullanmayın o tür programları silin gitsin. SSD'niz kronik sorunlu ama bu denli donmalar pek normal değil.

Testi onla değil de Crystal Disk Benchmark ile yapsan?
ASC'yi de sil.

SSD kronik sorunlu ise pc ye tekrar format atıp OS'i HDD ye kurmam (en azından şimdilik) bu sorunu çözer mi? Yaza kadar pc donmadan çalışsın istiyorum, yazın zaten 1tb civarı bir ssd almayı düşünüyorum.

SSD kronik sorunlu ise pc ye tekrar format atıp OS'i HDD ye kurmam (en azından şimdilik) bu sorunu çözer mi? Yaza kadar pc donmadan çalışsın istiyorum, yazın zaten 1tb civarı bir SSD almayı düşünüyorum.
Crystal Disk Benchmark ile bir benchmark yap sonucu görelim, ona göre yorum yaparız.

Crystal Disk Benchmark ile bir benchmark yap sonucu görelim, ona göre yorum yaparız.
CrystalDiskMark_20210301170442.png

OS'in yüklü olduğu ssd'i bu, HDD yi de atmam gerekiyor mu?

Geri
Yukarı