SanDisk SSD 0 GB görünüyor

Bütçe
1000 TL
"SanDisk kadar çöp bir marka yok" dediğimde, bana atıp tutanlar, linçleyenler gelsin buraya.
Benim sana önerim, başka bir SSD alman. Kronik sorunlu çünkü, teknik servise ver bakalım sonuç ne olacak ben de merak ettim.

Arızalanan Sandisk duyunca çöp diye yazıya başlayıp lincleyen sizsiniz.
6 yıldır Sandisk 120 gb kullanıyorum üstelik tüm denemek istediğim şeyleri bunun üzerinde yaptım son olarak Macos yükledim 1 günde 4 kez kurulum yaptım. Ama hala sorunsuz kullanıyorum. Elektronik ürünler şans işi aynı marka birinde çabuk bozulur birinde uzun süre çalışabilir.
Arızalanan Ssdlerin tamirini nede veri kurtarıldığını ben hic duymadim. Yenisini almanız daha iyi olur.

Fanboyluğa gerek yok ki. Ben SanDisk'i zamanında iyi marka sanardım, 1 oldu 2 oldu 3 oldu, her şeyde bir sorun. Burada da SanDisk'ten şikayetçi bir sürü insan var. Flash belleği de SD kartları da, SSD'leri de hepsi de birbirinden beter. Sen kullanıyorsundur, teknoloji işi şans işidir, 10 kişide sorun çıkar 1 kişide çıkmaz olabilir ama genel olarak SanDisk almaktansa, gerekirse gider CD alırım DVD alırım.
Samsung'un veya herhangi bir markanın "çok kaliteli" olarak görülen ürünleri de arıza yapabilir. Neden bu kadar agresif bir şekilde markayı lekeliyorsunuz hiçbir fikrim yok fakat SanDisk kötü bir marka değil. Her iyi markanın kötü, aynı şekilde her kötü markanın da iyi ürünleri elbet vardır. Sadece yapmanız gereken marka değil ürün bazlı konuşmak.

İmzandaki linkte bile SanDisk alınmaz demişsin ben sana ne diyeyim ki? Alan böyle sorun yaşıyor, yaşanan sorunları en aza indirgemek için almayın diyorum ne var bunda?

Ama alın da demiş? SanDisk Plus için herkes diyor almayın diye. SanDisk Ultra evlatlık mı?

Hayır bir şeye bakıyorsun, tam bak bari adam SanDisk'in bir modelini de önermiş. 🤣

Ama alın da demiş? SanDisk Plus için herkes diyor almayın diye. SanDisk Ultra evlatlık mı?

Hayır bir şeye bakıyorsun, tam bak bari adam SanDisk'in bir modelini de önermiş. 🤣
Al kardeşim al gör sonra...
Zaten her şey ateş pahası, onca para döküyoruz, dökmeye çalışıyoruz, dökemiyoruz, herkes zengin değil, olan var olmayan var, bu hatanın aynısı ULTRA modelde de çıkmış. Almışken bir kere alınsın, adam akıllı alınsın demeye çalışıyorum. Saçma sapan ithamlarla ortamı gerip beni kışkırtmayın. Hoş değil. 3 senedir kullandığım platformdan, sizin gibiler yüzünden ban yemekten çekinceme ağzımı açamıyorum. Üsluplarınıza dikkat edin. Çocuk yok karşınızda.

Sen de de Türkçe sorunu var herhalde. @Mansion Doğru düzgün bir kelime bile yazamıyorsun.

Al sana SanDisk ULTRA modeldeki hata.
Al kardeşim al gör sonra...
Zaten her şey ateş pahası, onca para döküyoruz, dökmeye çalışıyoruz, dökemiyoruz, herkes zengin değil, olan var olmayan var, bu hatanın aynısı ULTRA modelde de çıkmış. Almışken bir kere alınsın, adam akıllı alınsın demeye çalışıyorum. Saçma sapan ithamlarla ortamı gerip beni kışkırtmayın. Hoş değil. 3 senedir kullandığım platformdan, sizin gibiler yüzünden ban yemekten çekinceme ağzımı açamıyorum. Üsluplarınıza dikkat edin. Çocuk yok karşınızda.

Sen de de Türkçe sorunu var herhalde. @Mansion Doğru düzgün bir kelime bile yazamıyorsun.

Al sana SanDisk ULTRA modeldeki hata.
@yasin789 Sen de kusura bakma konu darmaduman oldu hakkını helal et.

Merhaba 3 yıldır kullandığım SSD bugün arıza verdi,
Kullanıyor olduğum SSD modeli SanDisk SSD Plus 240 GB.

Bu sabah bilgisayarı başlatırken bir arıza aldım ve soruna bakmak için BIOS'tan SSD'yi kontrol ettim. Bu arıza oluşmadan önce bilgisayarı düzgün bir şekilde kapatmıştım.

SSD'nin isminin SanDisk milpitas olarak değişmiş olduğunu gördüm ve yanında 0 GB yazıyordu, sorunu çözmek için anakart üzerinden portu ve kabloyu değiştirmeyi denedim ama çözüme ulaşamadım.

İnternetten araştırdığım kadarıyla bu sorun bir anda oluveriyormuş ve bu kronik sorunun teknik servise gönderme dışında bir çözümü yokmuş gibi görünüyor, ama tabii gözümden kaçan bir şeylerde olabileceğinden burada konu açma gereği duydum.

Sormak istediğim sorular.
Teknik servis garantisi geçmiş ürünlere bakar mı?
Disk'in içinden verilerin kurtarılma olasılığı var mıdır?
Tamir ücreti yüksek olur mu?

Ya da tamir yaptırmak yerine yeni bir SSD almak daha mı doğru olur?

Yardım eden ve etmek isteyen herkese teşekkür ederim.
Bende yeni karşılaştım bu sorunla. Çözemedim. MBR olarak aygıt yöneticisinden çevrim içi yapabiliyorum. Ancak kapasite görülmüyor. 0 gb. GPT olarak yapmıyor. Win10 GPT kuruluydu. Çöp oldu sanırım. "WesternDigital 240Gb SSD"

Harici olarak bağladım. Sonuç yok. Dahili bağlayıp format atmayı denedim. sonuç yok. Disk çöp :)

Geri
Yukarı