SanDisk SSD Plus 240GB vs. Kingston A400 SSDNow 240GB

O bütçede SSD alınmaz diyorum.
İnsanların hevesini kırmayın dayanaksız diyalektiklerinizle.
Kusura bakmayın ama bu bütçeye önerdiğimiz bu ve evet, seneye bunu önermeyeceğiz. Ne yapsın şu yılda hâlâ HDD ile Windows 10 mu kullansın konu sahibi? Kusura bakmayın ama paralar kolay kazanılmıyor ve arkadaşın bütçesi buna yetmiş. Bu fiyatlara SSD alınmaz diyerek konu sahibine hiçbir katkı sağlamadığınız gibi kötülük de ediyorsunuz.

Anlaşılmayan şeyler konusunda, terimleri açıklayarak anlattım ki fikir edinebilsin. 2D NAND=Çağ dışı. Bu böyle, buna çağ dışı dedim diye anlaşılmayacak karmaşık şeyler yazmış olmuyor, aksine neyin neden olduğunu anlatıyorum. %100 disk sorununun da karşılaşabileceği bir şey olduğunu, çünkü o SSD'nin performansının çabuk düştüğünü yazdım. Anlaşılmayacak ne var bunda? Teknik bir şey anlatmayacaksak ne diye konu açılıyor? Tamam o SSD iyi, onu al diye mi? Zaten konu sahibi kafasında neyin iyi olduğunu neyin kötü olduğunu, yorumları okuyarak yanlış da olsa oturtmuş. Bu yanlışı düzeltmek için bunlardan bahsetmek gerekiyor. Yazdıklarınızın ve tavsiyenizin şu konuya hiçbir katkısı olmadığını bilin. Bu paralara SSD alınmaz diyerek bir şey elde edemez ve yardımcı olamazsınız, zaten yardım etmekten çok köstek olmaya meyilli bir maksat var yazdıklarınızda.

Önerdiğin ve kullanıcının da satın aldığı SSD'de sorun çıksa ne yapacaksınız? ''Ben sorumluluk kabul etmiyorum.'' mu diyeceksiniz?
Evet etmiyorum, neden edeyim? Para verip aldığım mala, sorunu çıktığında üretici bile sorumluluk kabul etmezken ben mi üstüme alınayım suçu?

Bu bütçeye ne alırım diye konu açılmış, bunlar iyi mi diye sorulmuş. İyi değil ve bu bütçeye şunu almasın dedim. Dediğimin konuyla ilgisinin yeterli seviyede olduğunu düşünüyorum. Size gelecek olursam, bu iki soruya karşılık: elinizdeki paraya SSD almayın, bakın hepsi bozulmuş sizinki de bozulur diyorsunuz. Ne yapacağını sormamış, ne alayım diye sormuş. Umarım sorunsuz kullandığında siz de benden istediğinizi, yani sorumluluk kabul etmeyeceğinizi söylersiniz. Çünkü zamanında çeldiğiniz aklıyla hakkına girmiş olacaksınız.

SSD Plus serisi kronik sorunludur. A400 çok tavsiye edilmiyor. Aşağıdaki modeller güzel ve sorunsuzdur. Ama bütçeniz varsa Samsung olanı hiç düşünmeden alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı