Rehber SanDisk SSD Plus neden alınmamalı?

Onlardan biri benim. Doğal olarak kullandığım ve beğendiğim bir ürünü öneririm.
Önerip önermemek sizin takdirinize kalmış. Çıkardığı sorunları gözardı ederek önermek bana ters geliyor açıkçası.

Önerip önermemek sizin takdirinize kalmış. Çıkardığı sorunları göz ardı ederek önermek bana ters geliyor açıkçası.
Daha 1-2 saat önce SSD önerisi isteyen birine tecrübelerimi anlatıp SSD önerisinde bulundum. Evet sıkıntıları var fakat kullanıcı incelemeleri bu yüzden var. Bir kullanıcı olarak kullandığım bir üründe (altını çiziyorum burada kullanmak kilit nokta) deneyimimi aktarıp beğendiğimi söylerim gerisi alacak kişinin taktirine kalmış. Bu forumda (lafım sizden ötürü değil genel bir yargıya varıyorum zaten siz geçerli sebepleri yazmışsınız taktir ettim) ürünü kullanmadan veyahut bilmeden sadece ağızdan ağıza dolaştığı için ''ulen çok kötü alma onu.'' yorumu yapanlara lafım. Ek olarak takıldığım ve üstüme alındığım tek nokta insanların beğenip şahsi fikrini söylemesini ''bahane'' olarak nitelendirmeniz yanlış bir hareket.

1 yıl önce bilgisayarcı kakalamıştı bana bu SSD'yi. 🤦‍♂️
Okuma/yazma hızı düşüklüğü gerçekten can sıkıcı.

Windows kuruluyken buna benzer:
Windows kurulu değilken, sadece depolama amaçlı kullanırken buna benzer değerler alıyorum:

Ve mesela 4-5 GB'lık bir dosya taşırken ilk 10 saniyede hız 300-400 mb/s oluyor sonra aniden 0'a düşüyor (5 saniye kadar 0'da kalıyor.) daha sonra 200-300 mb/s'ye çıkıyor tekrar 0'a düşüyor tekrar yükseliyor falan böyle devam ediyor. :D Garip bir durum. :D

Patriot Burst ve Apacer Panther gibi alternatifler varken kesinlikle alınmamalı. :)

Doğru. Plus modelini almıştım. Fazla uzun ömürlü olmadı. Allah'tan 840 Evo imdadıma yetişti. Hala canavar gibi.

Rehber oldukça güzel olmuş elinize sağlık. Bende 480 GB SanDisk SSD Plus kullanıcısı olarak bu modeli önermiyorum. Öyle büyük bir sorun ile de karşılaşmadım ve benim işimi görüyor fakat genel olarak kullanıcıların memnun olmadığı, forum içerisinde de sorunlu olarak tabir edilen bir modeli önermem zaten. Farklı zamanlarda aldığım hız testlerini görsele yüklüyorum.

Dosya Ekleri

• ssd 2.jpg
    ssd 2.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 89
  • ssd.PNG
    ssd.PNG
    23,2 KB · Görüntüleme: 89

Geri
Yukarı