Sandisk Ultra 2 240 GB SSD Nasıldır?

Öncelikle, mesaj sayısı bir güven kaynağı değildir ve rütbe belirtmez.
Her markanın ürünü sorunlu olabilir, bir ürününde daha fazla sorun yaşanıyor olabilir ama genel manada sorunlu demek yanlış. En sorunsuz denilen Samsung'la ciddi sorunlar yaşamış biriyim. Bu yüzden Samsung önermez isem yanlış bir hareket olur.

Cepteki paraya bakarak karar verilmeli. SanDisk de alınabilir, Kingston da alınabilir, Samsung da.
Bütçeniz yetiyorsa Samsung alınabilir, yoksa SanDisk ve Kingston modelleri de alınabilir düzeyde.
SanDisk eskisi gibi 5-10 K IOPS değeri sunan ürünler piyasaya sürmüyor.
240 GB olan versiyonun IOPS değerleri gayet iyi. Zaten üründe bir sorun çıkması durumunda uzun garanti süresi sayesinde istendiği zaman destek alınabilir.

Samsung 250gb 850 Evo Mz-75e250bw Ssd GittiGidiyor'da 317519004

upload_2017-12-9_20-30-50.png

İşin garantiye varmaması daha iyi olmaz mı? Mesaj sayısı konusunda katılıyorum ama benim bu tavırla tecrübesiz, bilgisiz ve kulaktan duyma konuşan biri gibi eleştirilmem hoşuma gitmedi. O yüzden onu söyledim. Zaten böyle makul konuşsak sizin gibi öyle bir şey olmaz. 13 lira fazla verip daha az sorunlu bir şey alabileceğini düşünüyorum bu kişinin. Genel manada sorunlu demedim zaten. Sorun yaşanma sıklığı daha fazla. Ayrıca direkt olarak Samsung da demedim. Başka alternatifler de var. Dediğim gibi benim, güvendiğim ve bilgili bazı arkadaşların araştırma ve tecrübeleri bu yolu gösteriyor.

İşin garantiye varmaması daha iyi olmaz mı? Mesaj sayısı konusunda katılıyorum ama benim bu tavırla tecrübesiz, bilgisiz ve kulaktan duyma konuşan biri gibi eleştirilmem hoşuma gitmedi. O yüzden onu söyledim. Zaten böyle makul konuşsak sizin gibi öyle bir şey olmaz. 13 lira fazla verip daha az sorunlu bir şey alabileceğini düşünüyorum bu kişinin. Genel manada sorunlu demedim zaten. Sorun yaşanma sıklığı daha fazla. Ayrıca direkt olarak Samsung da demedim. Başka alternatifler de var. Dediğim gibi benim, güvendiğim ve bilgili bazı arkadaşların araştırma ve tecrübeleri bu yolu gösteriyor.
Hocam tamam biliyorsunuz da insanlar konuşma tavrınızı beğenmiyor. Biraz kaba geliyor konuşma şekliniz. Düşman gibi.

Söylemeyi unuttum Hepsiburada.com'dan almak zorundayım çünkü süresi yakında dolacak bir hediye çekim var.

Öncelikle, mesaj sayısı bir güven kaynağı değildir ve rütbe belirtmez.
Her markanın ürünü sorunlu olabilir, bir ürününde daha fazla sorun yaşanıyor olabilir ama genel manada sorunlu demek yanlış. En sorunsuz denilen Samsung'la ciddi sorunlar yaşamış biriyim. Bu yüzden Samsung önermez isem yanlış bir hareket olur.

Cepteki paraya bakarak karar verilmeli. SanDisk de alınabilir, Kingston da alınabilir, Samsung da.
Bütçeniz yetiyorsa Samsung alınabilir, yoksa SanDisk ve Kingston modelleri de alınabilir düzeyde.
SanDisk eskisi gibi 5-10 K IOPS değeri sunan ürünler piyasaya sürmüyor.
240 GB olan versiyonun IOPS değerleri gayet iyi. Zaten üründe bir sorun çıkması durumunda uzun garanti süresi sayesinde istendiği zaman destek alınabilir.
Cevabınız için teşekkürler öncelikle. SSD'yi Windows 10 %100 disk kullanımı sorunu için alıyorum. Olabildiğince uygun fiyatlı bir ürün arıyorum. Normalde 120 GB bir SSD alacaktım fakat Hepsiburada.com'dan almam gerekiyor ve 120 GB ve satıcısı Hepsiburada.com olan düzgün bir SSD bulamadım. Bu yüzden bu SSD'yi düşündüm. Ani elektrik kesintilerinde biraz fazla etkilendiği konuşulmuş bazı sitelerde ama garantisi olduğu için pek sorun değil sanırım. Aklıma takılan bir başka soru ise SanDisk'in bu modelde TLC bellek kullandığı Samsung'un ise 3D-NAND bellek kullandığı acaba ne gibi farklar olur bilginiz varsa aydınlatabilir misiniz?

Samsung 850 EVO 250GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı

9 lira fark var önceki öneriyle. Bütçeye uygunsa alabilirsiniz.
Gözden kaçırdınız sanırım yazdığımı satıcısı Hepsiburada.com olmalı ürün o yüzden dediğiniz ürünü alamam maalesef.

Hepsiburada olunca arada çok fark oluyor. SanDisk'i alın o zaman.
50 TL fark var olabildiğince az para harcamaya çalışıyorum. Bu TLC ve 3D-NAND bellekler arasında kullanımı etkileyecek bir fark olur mu acaba.

Gözden kaçırdınız sanırım yazdığımı satıcısı Hepsiburada.com olmalı ürün o yüzden dediğiniz ürünü alamam maalesef.

50 TL fark var olabildiğince az para harcamaya çalışıyorum. Bu TLC ve 3D-NAND bellekler arasında kullanımı etkileyecek bir fark olur mu acaba.
Fark olacaktır. Ben aradaki farkı vermeni öneriyorum. Hatta alabilirsen 960 Evo 250 GB al.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı