SanDisk Ultra 3D ısınıyor

enes544

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. SSD alacaktım bütçem buna yetti SanDisk Ultra 3D M.2 500 GB SSD aldım. 2 gün oldu CS:GO falan oynadım pek fazla ısınmadı. Fakat dün HDD üzerinde kurulu olan GTA 5'i oynayıp bilgisayarın ısısını Max yaparak denemek istedim. Sonra da Crystal disk mark ile test yaptım ve SSD 71 derece oldu SanDisk sağlıklı çalışma limitini 70 derece olarak belirlemiş.
Bilgisayarım MSI GL62M 7RDX 2699XTR Gaming laptop. (bilgisayarımda son zamanlarda ısınma sorunu var hatta GTA 5 oynarken işlemcim ve erkan kartım 90-95 derece civarında geziyordu sanırım macun değiştirme zamanı gelmiş ama geçen sefer işlemci vidalarını yanlışlıkla yalama yaptırdığım için vida almadan değiştiremem.)
Ne yapmam gerekir?
SSD'yi kutusundan çıkardım bilgisayara taktım iade etmeli miyim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    1 MB · Görüntüleme: 64
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    1 MB · Görüntüleme: 70
  • InkedWhatsApp Image 2021-03-13 at 14.49.27_LI.jpg
    InkedWhatsApp Image 2021-03-13 at 14.49.27_LI.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 56
Laptop olması, hava akışının yetersiz düzeyde olması sebebiyle 71 derece normal. O sıcaklıkta vaad ettiği okuma/yazma hızlarını görüyor mu ona bakın, sorun yoksa iadeye de gerek yoktur.

Sisteminde genel olarak bir ısınma olduğunu kendin demişsin zaten. Termal macun değişimi vs. yapıp sıcaklıkları tekrar kontrol edersin. Bir de laptop soğutucusu ile denersin bir bilgisayarcıya götürüp.

Sisteminde genel olarak bir ısınma olduğunu kendin demişsin zaten. Termal macun değişimi vs. yapıp sıcaklıkları tekrar kontrol edersin. Bir de laptop soğutucusu ile denersin bir bilgisayarcıya götürüp.

Evet biraz üstüne çıkmışsınız ancak nedenini siz de söylemişsiniz, 74-75 derecenin üstüne çıkmadıkça kendine zarar vereceğini sanmıyorum.

Başka yapabileceğim bir şey yok mu?
Kasa plastik değilse araya termal pad koyun. Sıcaklıklar düşecektir.

Kasa plastik. Yine de termal pad koymamın bir faydası olur mu?

Geri
Yukarı