İnceleme SanDisk Ultra Flair 128 GB USB 3.0 Flash Bellek

İyi Sosyaller,
İncelememizde SanDisk Ultra Flair 128 GB USB 3.0 Flash Bellek var. Amazon'dan 198 TL'ye aldım şu anki güncel fiyatı 208 TL 1 günde elime ulaştı.
Aldığım gibi okuma/yazma testi yaptım test sonuçları eklerde mevcuttur. Almadan önce
Kingston 128GB USB3.2 Gen 1 DataTraveler Exodia ile arasında kararsız kalmıştım, YouTube ve forumlarda araştırma yaptım hız testleri verilerini inceledim.

Kingston 3.2 Gen 1 DTX/128GB / Kingston 3.2 Gen 1 M DTXM/128GB = 130 MB okuma / 40 MB yazma hızları bulunuyor.(Bu değerler maksimum bulduğum değerler ortalama değerleri 100/30 )

SanDisk Ultra Flair 128 GB USB 3.0 Flash Bellek = 150 MB okuma / 70 MB yazma hızları bulunuyor. (Bu değerler gördüğüm minimum değerler genellikle daha yüksek Hz sunuyor örnek olarak bendeki 159/71)

Silikon bazlı olduğu için her üretilen çip aynı olmaz herkese gelen flash bellek aynı olmaz. Ama 150/70 değerinin altında değerler mevcut değil.

Artıları
-SanDisk şifreleme programı flash belleğin içinde geliyor.
-Çoğu kısmı metal olduğu için sağlamlığı hissedebiliyorsunuz.
-Çok küçük ve işlevsel

Eksileri
- Flash bellek 114 GB olarak geliyor. 14 GB'lık düşüş bulunmakta. Normalde 1000 MB üzerinden hesaplandığı için eksik olması normal fakat bu flasta fazla kesinti var.
- Alt kısmı plastik fakat sağlam plastik her tarafı metal olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
-FAT32 olarak geldi NTFS olarak formatladım

fat32.png

hh.jpg

aa.jpeg

bb.jpeg

cc.jpeg

Hocam format atmak için hızlı mı? Ben de bundan alacağım ama umarım Rufus ile yazdırmada sorun yaşamam.

Hocam sizin için Rufus denemesi yapacağım ISO dosyam mevcut. USB 3.0 olduğu içinde ortalama 3 dk içerisinde format atılacağını düşünüyorum.

Hocam format atmak için hızlı mı? Ben de bundan alacağım ama umarım Rufus ile yazdırmada sorun yaşamam.

rufus.png

Buyurun hocam Windows 11 isom taşınabilir HDD de olduğu içinde yavaş yazmış olabilir. 3.30 dakikada flash hazırlandı. Hocam sorunu format atma ekranında yaşatıyorsa format atmadan flastan boot atıp format ekranına kadar getirebilirim istiyorsanız.

Eki Görüntüle 1602576

Buyurun hocam Windows 11 isom taşınabilir HDD de olduğu içinde yavaş yazmış olabilir. 3.30 dakikada flash hazırlandı. Hocam sorunu format atma ekranında yaşatıyorsa format atmadan flastan boot atıp format ekranına kadar getirebilirim istiyorsanız.
Neden bilmiyorum ama hocam bu Sandisk ürünleri başıma çok oyun açtı. Ama Çin malı oldukları için olabilir belki bilemiyorum. Sipariş verdiğiniz ürünün üreticisi Made in Malaysia yazmakta arkasında. Kaliteli olabilir.

Hocam aslında çipler silikon bazlı olduğu için arka arkaya üretilen ürünler bile farklı olma olasalığı var biraz da şans faktörü giriyor işin içine.

Geri
Yukarı