SanDisk Ultra NVMe 3D vs Samsung 860 Evo

letranger

Kilopat
Daha fazla  
Sandisk Ultra al. NVMe SSD'lerin yapılarından dolayı sıcaklıkları SATA SSD'lerden fazla doğal olarak. Ama bu normal bir durum. Aynı fiyata yüksek hızlar alabilirsin.

Tabii Windows'un daha hızlı açılmayacak, SATA SSD ile arasında çok fark olmayacak. Farkı yalnızca büyük dosya transferlerinde hissedebileceksin.

İkisi de aynı fiyat. Ne dersiniz? Hiç M.2 SSD kullanmadım. Ömürleri nasıl, ısınma vs. sorun oluyor mu bilmiyorum.

Muhtemelen oyun ve günlük işler için kullanacaksın o yüzden SanDisk derim.

Uzun ömürlülük açısından Samsung daha iyi olacaktır diye düşündüğüm için ben Samsung diyorum.

Oyun için Samsung. Render,dosya aktarımı vb. yani yüksek hız gerektiren işler için Sandisk.

İkisi de aynı fiyat. Ne dersiniz? Hiç M.2 SSD kullanmadım. Ömürleri nasıl, ısınma vs. sorun oluyor mu bilmiyorum.

Alayım günlük işlerde ve oyunlarda oldukça hızlı şekilde kullanayım ve uzun süre sorun çıkarmasın dersen kesinlikle 860 Evo derim.

Render gibi onlarca GB boyutta dosya transferi gerektiren işler yapıyorsan belki o zaman hızlı olduğu için Sandisk tercih edilebilir. Günlük kullanım ve oyun açılma hızında M2 farkını hissedemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı