Sanırım Corona oldum

Sağlık Bakanı'nın sözlerini unutmayın. Test sonucunun negatif çıkması sizin virüsü taşımadığınız anlamına gelmez. Halen yakın zamanda hasta olma ihtimaliniz vardır, tedbirleri bırakmayın.
Evet şuan eve kapandım asla dışarı çıkmayacağım tedbiri elden bırakmayacağım. İnşallah kurtuluruz bu illetten.

Maalesef babamda da korona virüsü var ve bu virüs öyle kolay tespit edilen bir şey değil. Hafif öksürük ve ateşi vardı test yaptırdık sonuç pozitif ve semptomlar herkeste gözükecek diye bir şey yok. En iyi sonuç veren şey antikor testi o da şu anda herkese yapılmıyor. Bu virüsün hedef kitlesi özellikle bağışıklığı zayıf olanlar ve geçmişte akciğer hastalığı geçirmiş ve halen hastalığı olan insanlar. Babam eskiden tüberküloz geçirdi o yüzden böyle hastalarda bakım çok önemli. Herkesin dikkat etmesi lazım özellikle hastalığı olanlar ayrı bir dikkat etmesi lazım.

@Because Im Batman Geçmiş olsun, durumu nasıl babanın? Kaç gündür tedavi altında? Size falan bulaştı mı?
Teşekkür ederim. Durumu iyi çok şükür. 1 hafta ilaç kullandı şu anda bir şey kullanmıyor. Kardeşime bulaşmış olabilir test yaptırdık 2-3 gün içinde belli olur onun sonucuda.

Zaten sizin testiniz pozitif çıksa bile ağırlaşmadığınız sürece evde tedavi uygulanıyor diye biliyorum, yani herkeste ağır etki olmuyor bu virüste, normal grip gibi geçirende var, sizin testiniz pozitif çıksa bile direkt hastaneye yatmayacaktınız muhtemelen, birkaç videodan görmüştüm.

Zaten sizin testiniz pozitif çıksa bile ağırlaşmadığınız sürece evde tedavi uygulanıyor diye biliyorum, yani herkeste ağır etki olmuyor bu virüste, normal grip gibi geçirende var, sizin testiniz pozitif çıksa bile direkt hastaneye yatmayacaktınız muhtemelen, birkaç videodan görmüştüm.
Evet bu şekilde. Sadece birkaç bağışıklık güçlendirici ilaç yazıyorlar.

Selam herkese şu an çok tedirginim çünkü corona virüsüne yakalandığımı düşünüyorum. Eczaneden maske almaya gittim ve 3 tane aldım. Hiç takmadığım maskeyi taktıktan sonra çok yoğun bir biçimde öksürüğüm var ve ufaktan ateşim çıkmaya başladı. Sizce corona mıyım?
Maskeleri ne zaman aldın?

Geri
Yukarı