Sanırım Corona oldum

3 Gün önce falan neden sordunuz?

Sana tavsiyem ilk testinden 3, 4 gün sonra tekrar test yaptırman. Pozitif de çıkabilir.
Bir yakınımızı koronadan kaybettik. Hastanede testi yapılıyor negatif deniliyor. Ölüm sebebi kalp krizi yazıldı. 2. numede alınıp Sağlık Bakanlığına gönderilmişti, oradan da pozitif cevabı geldi. Cenazeye işlemlerine yardımcı olan eş, dost herkes 14 gün eve kapandı çıkmadık. Allahtan hiç birimizde bir belirti yaşanmadı.

Sana tavsiyem ilk testinden 3, 4 gün sonra tekrar test yaptırman. Pozitif de çıkabilir.
Bir yakınımızı koronadan kaybettik. Hastanede testi yapılıyor negatif deniliyor. Ölüm sebebi kalp krizi yazıldı. 2. numede alınıp Sağlık Bakanlığına gönderilmişti, oradan da pozitif cevabı geldi. Cenazeye işlemlerine yardımcı olan eş, dost herkes 14 gün eve kapandı çıkmadık. Allahtan hiç birimizde bir belirti yaşanmadı.
Başınız sağolsun. Kaç yaşındaydı? Bir hastalığı var mıydı?

Başınız sağolsun. Kaç yaşındaydı? Bir hastalığı var mıydı?

50 yaşındaydı. Kilosu vardı, yaklaşık 130 diyebiliriz. Kilosu olan herkes de olduğu gibi şeker, tansiyon vardı. Ek olarak psikolojik hastalığı da mevcuttu. Hepsi için ilaçlar kullanıyordu.
Her gün açıklanan koronadan ölenler listesine girmedi mesela. Bunun gibi daha çok vardır. Gasilhane de 2 saat durduysak 10 civarında cenaze aracı dolu geldi.

Zaten dünkü karmaşada #BizBizeYeterizTÜRKİYEM'i değilde #BizBizeBulaştırırzTÜRKİYEM'i uyguladık. O yüzden hasta sayısında patlama yaşanacak.

Rahatsız ediyorum ama test nasıl yapılıyor tam olarak? Merak ettiğim için soruyorum.
PCR testi için kulak çöpüne benzer ama daha uzun olan bir çubuk önce ağzınıza, sonra ağzınıza soktukları çubuğu burnunuzun içine sokuyorlar. Burnunuza soktukları anda değişik bir his oluyormuş ama çok fazla bir acı olmuyormuş.

Ben yaptırmadım ama kuzenim yaptırmıştı.

Geri
Yukarı