Saphire Nitro RX 460 4 GB incelemesi

Ekran kartı gelir gelmez merak eden arkadaşlarımız için biraz inceleme yaptım.. Daha önceki ekran kartım R7 370 1 hafta kullanmıştım bobin ağlaması yüzünden iade etmiştim birkaç ay bekledim RX 460 nasip oldu R7 370den biraz daha iyi güç tüketimi 370'den baya az. Kartta bobin ağlaması var mı ?Derseniz şöyle söyleyim diyelimki ses sisteminin sesini sonuna kadar açtınız ama bilgisayardan kısık açtınız o zaman bobin ağlaması duyuluyor hepsinde var bu sorun ses sisteminin yada hoparlörünüzün sesini orta yaparsanız kesinlik bobin ağlaması diye bişey yok.
Forumda gördüm bir arkadaşımız fanının sesli olduğunu yazmış benim 2 gündür denediğim oyunlar- Rise of Tomb Raider -Far Cry 4- GTA 5-kesinlikle fan sesi duymadım , sistem boşta ve yükte fan sesi asla yok. Bir tek fan sesi şöyle var kasaya yeni taktınız driverleri kurmadınız o zaman kart sesli çalışıyor fanın sesli olduğunu diyen arkadaş bence driver kurmadan sese taktı kafayı...
Neyse gelelim resimlere güç tüketimi ve oyundan resimler
Önce sestemimden bahsedeyim. Aistemimi 2010 yılında 6 sene önce toplamıştım şu anda upgrade yapmaya gerek var mı ?Bilmiyorum ya da darboğaz yapar mı ? Yorumlarda belirtiniz... Sistemim 6 senedir asla sorun çıkarmadı beni üzmedi Asus marka anakart konusunda baya başarılı marka.
Intel de işlemcide öyle:
  • İşlemci: Intel i7 870 1156 pin 2.93ghz
  • Anakart: Asus P7H55/USB3
  • RAM: Corsair VENGEANCE 1600mhz 2x4gb c9
  • Harddisk: 120gb OCZ + 1tb wertern digital
  • Dvd okuyucu : Samsung 22x
  • Power supply: Aerocool 600 watt 80+

Sistem güç tüketimi ile başlayalım,monitör hariç prizden çekilen komple kasa güç tüketimi, sadece ekran kartı güç tüketimi test etme şansımız yok.
  • 1. Sistem boşta güç tütekimi masaüstünde 59 watt:
  • 2. Far Cry 4 1920x1080 ultra ayarlarda güç tüketimi:
  • 3. Far Cry 4 1920x1080 high ayarlarda güç tüketimi:
  • 4. Far Cry 4 1920x1080 ultra değerleri:
  • 5. Far Cry 4 1920x1080 high değerleri:
  • 6. Rise of Tomb Raider 1920x1080 High ayarlardaki Start benchmark testi:
  • 7. Burda ise sanırım yanlış kitap koymuşlar resimdeki ekran kartta HD6990 yazıyor:
jBj47D.jpg
ZYJLyo.jpg
NkWqqO.jpg
ZYJDqZ.png
B84ZBQ.jpg
2j520d.jpg
E3pYYA.jpg
VE6lJj.jpg
mE5PPR.jpg
kEJkkW.jpg
88Qgga.jpg
jBj55r.jpg
vZRgBr.jpg
aX055z.jpg
nE2AqB.jpg
D39MMO.jpg

FPS değerleri sahneden sahneye değişiyor, Far Cry 4te güçtüketimi high ayarda ultradan 8-10 Watt daha fazla

Kutusundan hiç aksesuar çıkmıyor eskiden VGA dönüştürücü HDMI dönüştürücü güç kablosu koyarlardı...
forumda RX 460 duyurulurken güç bağlantısının olmadığını söylemişlerdi ama bunda 6 pin bağlantısı var.

Güç tüketimine gelirsek kartın TDP değeri sanki 75watt değil gibi sistem boşta 59-60 bazen 70e çıktığıda oluyor ama yükte 235 hatta bazen 240ada çıkıyor oyundan oyunada değişiyor 235-60=175 fark boşta ve yükteki fark 175 watt acaba neden bu kadar fark var..
Performans olarak daha önceki kullandığım Powercolor HD7970 performansını vermedi. HD7870in üstünde kart.

Bu arada ısı derece değerlerine nereden bakılıyor bulamadım MSI After burner ondada yazmıyor. Ama kartın serin olduğu kesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar aynı ekran kartını bende yeni aldım fakat bilgisayar açılırken 2 fanda çalışıyor ekran kartının ama açıldıktan sonra bilgisayar çalışmıyor neyden kaynaklı acaba bi bilginiz var mı

Arkadaşlar merhaba bir konuda yardımcı olabilirmisiniz?
bir parçası kırık da halen kart elinizde ise yardım edermisiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı