Çözüldü Sapphire 6600 Apex'te düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NiRisai

Hectopat
RAM
16 GB
İşlemci
5600X
Arkadaşlar selam. Başlıkta da belirttiğim gibi Apex oynarken kartı ilk aldığım zamanlara kıyasla (2-3 ay öncesi) çok fazla FPS kaybı var. Bugün 70-80 FPS'lere kadar düştüğünü gördüm fight atarken. Bina vesaire loot atarken +200'ü görüyorum lakin binadan çıkınca 70 oluyor hele uçakta 30-40. ekran kartının normali mi bu yoksa bir sıkıntı mı var?
Edit: Ayarlar Low'da.

1656472416046.png

1656472632214.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diğer oyunlarda böyle bir sorun yoksa oyunda güncelleme ile yeni bir optimizasyon problemi oluşmuştur. Grafikleri en yükseğe çekmeyi deneyin. WQHL sürümde değilseniz driver'ı WQHL sürüme yükseltin.
Arkadaşlar selam. Başlıkta da belirttiğim gibi Apex oynarken kartı ilk aldığım zamanlara kıyasla (2-3 ay öncesi) çok fazla FPS kaybı var. Bugün 70-80 FPS'lere kadar düştüğünü gördüm fight atarken. Bina vesaire loot atarken +200'ü görüyorum lakin binadan çıkınca 70 oluyor hele uçakta 30-40. ekran kartının normali mi bu yoksa bir sıkıntı mı var?
Edit: Ayarlar Low'da.

Eki Görüntüle 1435039

Eki Görüntüle 1435040

Kesinlikle bir sorun var bilgisayariniza virüs falan bulaşmış olabilir mi acaba detaylı bir bench yaparmisniz Low FPS kartin ne kadarini kullanıyor gibisinden.

Diğer oyunlarda böyle bir sorun yoksa oyunda güncelleme ile yeni bir optimizasyon problemi oluşmuştur. Grafikleri en yükseğe çekmeyi deneyin. WQHL sürümde değilseniz driver'ı WQHL sürüme yükseltin.

Çözüm
Hangi sürücüdesin? Bir de neden Low'da oynuyorsun?
22.5.2 gelmiş hocam yeni update atıyorum bundan öncekinde bu şekildeydi. Ek olarak fps düşük olduğu için lowa almıştım bilgisiz.
Kesinlikle bir sorun var bilgisayariniza virüs falan bulaşmış olabilir mi acaba detaylı bir bench yaparmisniz Low FPS kartin ne kadarini kullanıyor gibisinden.
Yapayım hocam.
Hocam anlamadığım şekilde diğer oyunlarda da sorun varsa inanın bilmiyorum. Valoranttan örnek vereyim 600-700 de oluyor 250 de oluyor. Lakin internet cafede rtx2060 ve r5 5600 olan bilgisayara göre akıcı değil. Ekranım 240hz ve herhangi bir oyunda sağa sola dönerken sanki 60HZ gibi hissediyorum.

22.5.2 gelmiş hocam yeni Update atıyorum bundan öncekinde bu şekildeydi. Ek olarak FPS düşük olduğu için lowa almıştım bilgisiz.

Yapayım hocam.

Hocam anlamadığım şekilde diğer oyunlarda da sorun varsa inanın bilmiyorum. Valorant'tan örnek vereyim 600-700 de oluyor 250 de oluyor. Lakin internet Cafe'de RTX2060 ve R5 5600 olan bilgisayara göre akıcı değil. Ekranım 240Hz ve herhangi bir oyunda sağa sola dönerken sanki 60Hz gibi hissediyorum.

Motion blur açık oynuyor musun? Bir de belki 60 Hz kullanıyorsundur bir kontrol et çok sanmıyorum ama.

Motion blur açık oynuyor musun? Bir de belki 60 Hz kullanıyorsundur bir kontrol et çok sanmıyorum ama.
Yok hocam kapalı oynuyorum. 240hz evet monitörü farklı yerlerde de denedim. Yazılımsal bir ayardan mı bilmiyorum ama örnek vermek gerekirse sekiro oynarken sanarsınız 30-40 fps. Hareket etmek istemiyorum oyunda

Yok hocam kapalı oynuyorum. 240hz evet monitörü farklı yerlerde de denedim. Yazılımsal bir ayardan mı bilmiyorum ama örnek vermek gerekirse sekiro oynarken sanarsınız 30-40 fps. Hareket etmek istemiyorum oyunda
Motion Blur'u açıp dene birde. Radeon Chill veya Radeon Boost ayarları açık mı? açıksa kapatın.

Geri
Yukarı