Sapphire 7850 2 GB vs 7870 2 GB

akansu55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben 2. el bir ekran kartı alacağım. Bir arkadaş Sapphire 7850 2 GB OC versiyonu 275 TL'den satacak. Diğeri ise Sapphire 7870 2 GB normali (XT ile karıştırmayalım) 350TL'den. Sizce hangisi daha avantajlı? Bana 7850 OC daha karlı gözüktü, çünkü OC versiyon. Normal şartlarda bile oyun içi FPS değerleri aynı sayılırken OC ile daha fazla arttırma şansım olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ekran kartları biraz eskidi. Kullanan kişi yıpratmış olabilir. Alırken değisen var mı dikkat et. Ucuz olanı almalısın.
Bir tane bile parçasında farklılık görürsen alma. 90+ ay olmuş kart çıkalı. Ömürleri kaç yıl ki zaten.

Bu ekran kartları biraz eskidi. Kullanan kişi yıpratmış olabilir. Alırken değisen var mı dikkat et. Ucuz olanı almalısın.
Bir tane bile parçasında farklılık görürsen alma. 90+ ay olmuş kart çıkalı. Ömürleri kaç yıl ki zaten.
Bana 1 2 sene yetsin yeter dostum zaten pcyi götürüp test edip alicam 7850 diyorsun yani

Hepinize teşekkür ederim Arkadaşlar. Bende 7850de karar kıldım 3 5 fps için 70 80 lira vermeye gerek yok ve zaten akıcı olsun yeter oynayacağım oyunlar lol csgo Knight. Zaten vardiyalı çalışıyorum binde bir oynuyorum
ben de hd7850 sapphire oc 2gb var günde 4-5 saat oyun oynuyorum daha hiç bir sorun mavi ekran vb. şeyler olmadı
Peki dostum. Lol csgo Knight gibi oyunlarda akıcı mı fps düşmesi drop falan yiyor musun? Sistemimi söylesem bana tahmini 1080p fps değeri verebilir misin

Hepinize teşekkür ederim Arkadaşlar. Bende 7850de karar kıldım 3 5 fps için 70 80 lira vermeye gerek yok ve zaten akıcı olsun yeter oynayacağım oyunlar lol csgo Knight. Zaten vardiyalı çalışıyorum binde bir oynuyorum

Peki dostum. Lol csgo Knight gibi oyunlarda akıcı mı fps düşmesi drop falan yiyor musun? Sistemimi söylesem bana tahmini 1080p fps değeri verebilir misin
bahsettiğin oyunlardan hiç drop yemedim ve eski bir kart olmasına rağmen oyunlar akıcı sistemini söyleyebilirsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı