Sapphire 7870 XT Mi Yoksa Asus GTX660 TOP Mı ?

Ben de alacaktım arkadaşlar f/p ürünü için uygun herhalde. Bir de bütün oyunları 3-4 sene orta ve ultra ayarlarda oynatır mı ? :) Kouya biraz geç kalmışım ama olmazsa yeni konu açarım. :)

Ben de alacaktım arkadaşlar f/p ürünü için uygun herhalde. Bir de bütün oyunları 3-4 sene orta ve ultra ayarlarda oynatır mı ? :) Kouya biraz geç kalmışım ama olmazsa yeni konu açarım. :)

3-4 senenin garantisini kimse veremez. Ama 1 yıl ultra / high ayarlarda kesin oynatır. 1 yıldan sonrası muamma. Çünkü teknoloji sürekli gelişiyor. Belki 2-3 sene sonra yeni bir teknoloji ortaya çıkıp piyasayı al üst edebilir.

Bu arada yeni konu açman daha iyi olur bence.

Hocam merhaba , sırf bu soruyu soracağım diye üye oldum. Özel mesaj atamadım 500 mesaj gerekli diyordu.

7870 XT Hakkında bir yorumunuzu gördüm, Hemen hemen tüm oyunları Ultrada açıyor demişsiniz.

Bu hemen hemen kelimesi aklıma takıldı , Hangi oyunda FPS kaybı yaşadınız ? Bir de FXAA lar çok mu önemli ki ? Onları kısarak ancak Diğer ayarlardan ödün vermeyerek iyi FPS alınabilir sanırım.

Cevap beklemekteyim.

Şu ana kadar ETS 2, Far Cry 3, BF3, Crysis 3 oynadım.Bir tek Crysis 3'te ultra ayarda zorlandı. High ayarda sıkıntı yok. Ultra ayarda 30 FPS' in altına iniyordu. Bu değerin altına inince haliyle akıcılık azalıyor. Ancak bu oyun GTX670'i dahi zorlayan bir oyun.

Bahsettiğin 'FXAA' ayarı cisimlerin kenarlarını yumuşatarak tırtıkları ortadan kaldırıyor. Bu ayar da kartı en çok yoran ayardır. Bu sebeple FPS düşüşü oluyor. Ama çok abartılı değil 5-6 FPS civarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu ana kadar ETS 2, Far Cry 3, BF3, Crysis 3 oynadım.Bir tek Crysis 3'te ultra ayarda zorlandı. High ayarda sıkıntı yok. Ultra ayarda 30 FPS' in altına iniyordu. Bu değerin altına inince haliyle akıcılık azalıyor. Ancak bu oyun GTX670'i dahi zorlayan bir oyun.

Bahsettiğin 'FXAA' ayarı cisimlerin kenarlarını yumuşatarak tırtıkları ortadan kaldırıyor. Bu ayar da kartı en çok yoran ayardır. Bu sebeple FPS düşüşü oluyor. Ama çok abartılı değil 5-6 FPS civarı.
Anladım , mesaj için teşekkür ederim hocam. Ben de 7870 xt alacağım.

Crysis 3 Oynamayı isteyeceğim bir oyun değil ancak performans abidesi olduğu için alacağım kartı bu oyunla karşılaştırıyordum. Gerçi oyunda tr Dublaj bile varken neden olmasın..

1-2 yabancı forumda araştırdım Ultrada 20 - 35 fps alıyorlarmış. Ayar kısmak mecburi gözüküyor. Benim asıl merakım Bf 4 ve Gta V Gibi oyunlarda durumun nasıl olacağı..Ayrıca Planetside 2 içinde durumu merak ediyorum. Dilerseniz Planetside 2 yükleyin hocam.Sonny 'nin en iyi Mmofps oyunu diye düşünüyorum.Youtube'dan videolarını izlersiniz.

EKLEME : 7870 xt gayet iyi OC Oluyor diye biliyorum. Aslında kartı zorlamadan OC edip , Crysis 3 ultra sabit 30 FPS alınabilir gibi.

Merhaba üstatlar. Bu konuyu hortlatmak istemezdim ama..bir amatör olarak şu an bi sistem toparlatıyorum ( Anakart:gigabyte B85-HD3 1150P, İşlemci:intel i5 4670 3.4ghz LGA 1150, RAM:16GB 1600 mhz kingston) ekran kartı konusunda karar veremiyorum ve görüşlerinizi almak istiyorum. Biraz bilgi edindim AMD-NVidia savaşından hberdarım ama şu an iki kart arasında kaldım... ASUS GTX660Tİ DİRECTCU II GDDR5 2GB 192BIT(594TL) VE SAPPHIRE HD7870XT GDDR5 2GB 256BIT(721TL)...7870xt soğutma sorunu yaratır mı en büyük endişem bu ve tabii ki fiyatı :) GTX 660 konusunda sıkıntım ise 192 bit olması bu kartı bikaç sene içinde değiştirme gereksinimi yaratır mı bana?

Bilgisayarı evde kullanacağım. İlla herşeyi ultrada oynayım gibi bir amacım yok ama yakın zamanda değiştirme gereği de doğurmasın bana.. Şimdiden teşekkürler.

Yazmadan edemeyeceğim yav yine mi bu konu hortladı :)

Neyse öncelikle b85 yongaseti mi? diye sorarım? Kurumsal çipsete yönelmenin amacı var mı? İlla ultrada oyanamak zorunda değilim her oyunu dediğin için diğer işlemci vs. senin için önemli olduğunu varsayarak onlar hakkında konuşmayacağım. Böyle düşünürsek de iki kart da seni tatmin eder rahatlıkla.

Veri yolu genişliğine falan takılma. 192bit değil de 10bit olsa ne farkeder ki sonuçta verdiği performans aynı. İki firma farklı teknolojiler kullanıp, farklı yollar izleyerek birbirine denk, aynı segmentte kart çıkarıyor. Ondan sonra gerisine bakıp kafanı karıştırma sen.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı