Sapphire 7870 XT Mi Yoksa Asus GTX660 TOP Mı ?

GTX 660'ın AMD cephesindeki karşılığı HD 7870 diye biliyorum. Ancak 7870XT 79xx serisinin bir nevi kırpılmış hali olduğu için 7950'ye yakın performans sunuyor. Bu durumda Sapphire HD 7870XT diyorum.

Karşılaştırmayı fiyat olarak yaparsan ikiside aynı sayılır birbirine yakın, performans olarak 7870XT çok daha önde . 660ti TOP olsa belki birşeyler olabilirdi, lakin onunda fıyatı ortada ve o parayıda haketmiyor XT piyasadaki iken. Kullandığımdan ötürü biliyorum:)

GTX660 Ti, HD7950'nin rakibi denebiliri çoğu teste çok yakınlar ve birbirlerini geçtikleri de oluyor. Ti modeli le HD7870TX bir tutulmaz.

HD 7870 XT HD 7950'nin kırpılmış hali, fakat GTX 660 Ti ise HD 7950 ile aynı performansta bir kart o nedenle HD 7870 XT ağlar. Ayrıca bu forumda bu kart o kadar konuşuldu ki, bir arkadaş başlattı bu konuyu siz de ona inanarak bu kartı dev zannettiniz... Güzel bir kart ancak diğer HD 7870 modellerinde sadece 2-3 FPS daha iyi.

5158_33_sapphire_radeon_hd_7870_xt_tahiti_le_2gb_with_boost_overclocked_video_card_review.png

Ben olsam Asus GTX660 TOP alırdım. Gerek oyun performansı, gerek Nvidia kalitesi ve Asus soğutma ile birleşmesi, gerek oyunlarda Physx özelliği ve gerekse güncelleme konusunda ki istikrarı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı