Sapphire 7870XT Performans Sorunu

Berke

Kilopat
Yer
Eskişehir
İyi günler bundan 6 ay önce almıştım ekran kartını, bundan öncede o kadar istediğim performansı alamıyordum fakat sabit disk 6 yıllıktı diye kendimi avutuyordum.

Sabit disktendir diye geçiştiriyordum fakat şimdi düzgün bir sabit disk aldım fakat hala oyunlarda ,internette istediğim performansı alamıyorum. Sistemim imzada yazıyor.
Şuan benim gözüme çarpan tek şey ramin 4 GB oluşu.
Çok etkilemediğini duymuştum ama yine sizlere sorayım dedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
İşletim sistemim Windows 8. 8.1 de grafik hataları aldığım için Windows 8'e geri döndüm fakat Windows 8'de beni tatmin etmedi. Windows 7'ye mi dönsem diye düşünmüyor değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir sorun yaşadığınızı belirtin, oyunlarda FPS düşmesi, takılma, titreme, vs gibi. Bu sorunları yaşarken kart kaç derece, fanlar sesli mi dönüyor yoksa yavaş mı?
BIOS güncel mi, en son ekran kartı ve diğer bileşenlerinin sürücüsü kurulu mu, işletim sistemin güncel mi?

BIOS güncel olmayabilir. Problemim oyunlarda mesela FIFA 14'e girdim Fraps'i açtığım zaman video kaydederken 45-40 arası geziyor. Ekran kartı azı oyunlarda fanını arttırıyor. Normal %25'lerde geziyor. İşletim sistemi Windows 8 güncel. Ekran kartı driverı en son çıkan versiyonu kurulu.

- - - Güncellendi - - -

Düşüncesi olan yok mu bu konu hakkında ?
Windows 7'ye geçmeli miyim performans açısından ?
8 sıkıntılı geliyor bana.

- - - Güncellendi - - -

BIOS güncellerken bu linkten indirdiğim dosya CAP değilde ROM olarak çıkıyor ve USB'ye attığımda EZ'de göremiyorum.

http://www.asus.com/Motherboards/M5A97/#support

Sorunun Windows 8 ile bir bağlantısı yok ki zaten Windows 8 ve 8.1 oyunlar için en iyi işletim sistemidir. Daha önce de suçu sabit diske atıp yanılmışsınız. 7'ye geçip tekrar yanılabilirsiniz.

BIOS konusunda ise o model eski. Sizin model R2.0. Google'da eksik arama yaparsanız eksik modele ulaşırsınız.

Kartınızı garantiye gönderin derim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı