Elektronik Sapphire AMD Radeon RX 7900 XT 25.399 TL

UHD tas ister. VRAM seyi yapmam istemem ama 12 GB VRAM cucuk gibi kalıyor UHD icin. UHD piksel sayisi, QHD'den de fazla, QHD icin 12 GB VRAM oneriliyor ornegin. Onda da 12 GB VRAM var. Kas gucu UHD icin uygun olabilir ya da barindirdigi Tech'ler ama mantik var; 4060-4060 Ti; FHD, yine ayni sekilde 4070-4070 Ti QHD- 4080-4090 UHD. AMD'de de yine 7800XT-QHD, 7900 XT-7900XTX UHD.

Bu mantiga gore UHD icin 7900 XT daha iyi olur dedim. Kartin kendisi UHD icin uretildi cunku.

Bir de 4070 Ti ile aralarinda saglam fiyat farki var.

Kendi kullanımımda ve şikayet konularında gördüğüm kadarıyla en çok WattMan hatası alan seri. Bunun başlıca sebebi stok haldeki ayarsız OC performansı, soğutma kısmında da başarılı sayılmaz.
Ben de pulse kullanıyorum alakası bile yok. 8 aydır kullanıyorum tek watman hatası almadım. Pulse serisi nitro ya göre baz ve sade modeldir watmanın kaynağı serinin kendisi değildir. Kartın kendisinde olabileceği gibi sistemdeki aksaklıklar da buna sebep oluyor mesela eski rx 5700 kartımda bu hatayı alırdım sorun psu dan çıktı psu yu değişince düzeldi. Aslında psu sağlamdı ama amd yazılımı hassastı. Yazılım resmen donanım seçiyordu. Amd yazılım konusunda da baya yol aldı o sorunlar artık tarih oldu, nvidiayı örnek alıp ota püsüre ayar seçeneğini kaldırırsa hiç sorun kalmayacak. Millet adrenalini çok kurcalıyor bilip bilmeden saçma sapan ayarlar yapıyor. Nvidia çok detaya izin vermiyor. Soğutma konusundaki söylemine de çok şaşırdım zira pulsede hiç ısınma problemi yaşamıyorum 50 dereceye gelmeden fan açmıyor bile. Hangi pulse modelini kullandın?

5 ay kadar önce aldığımdan beri herhangi bir problemle karşılaşmadığım bitanecik kartım. Isınma problemi biraz da kasa içi havalandırma ile alakalı. Belki de benim model ısınmıyordur ve hatasızdır (XFX Speedster MERC 310 7900XT). Piyasadaki her oyun-program vs. yüksek yükte ekstrem ayarlarda dahi yağ gibi akıyor (2K monitör)

Ben de Pulse kullanıyorum alakası bile yok. 8 aydır kullanıyorum tek WattMan hatası almadım. Pulse serisi Nitro'ya göre baz ve sade modeldir WattMan'ın kaynağı serinin kendisi değildir. Kartın kendisinde olabileceği gibi sistemdeki aksaklıklar da buna sebep oluyor mesela eski RX 5700 kartımda bu hatayı alırdım sorun PSU'dan çıktı PSU'yu değişince düzeldi. Aslında PSU sağlamdı ama AMD yazılımı hassastı. Yazılım resmen donanım seçiyordu. AMD yazılım konusunda da bayağı yol aldı o sorunlar artık tarih oldu, NVIDIA'yı örnek alıp ota püsüre ayar seçeneğini kaldırırsa hiç sorun kalmayacak. Millet adrenalini çok kurcalıyor bilip bilmeden saçma sapan ayarlar yapıyor. NVIDIA çok detaya izin vermiyor. Soğutma konusundaki söylemine de çok şaşırdım zira Pulse'de hiç ısınma problemi yaşamıyorum 50 dereceye gelmeden fan açmıyor bile. Hangi Pulse modelini kullandın?

6600 modelini kullandım. Arıtırsanız bahsedilen serilerde WattMan hataları olduğu ve karta undervolt yaparak sorunun aşıldığını görebilirsiniz. Şu an 7900 XT kullanıyorum ve memnunum. Tekar bir AMD kart alacak olsam Pulse serisi şu fiyatlarla ilk tercihim olmaz.

6600 modelini kullandım. Arıtırsanız bahsedilen serilerde WattMan hataları olduğu ve karta undervolt yaparak sorunun aşıldığını görebilirsiniz. Şu an 7900 XT kullanıyorum ve memnunum. Tekar bir AMD kart alacak olsam Pulse serisi şu fiyatlarla ilk tercihim olmaz.
İstisnai durumlar hariç 6000 serisinde watman hatası almak özel beceri ister. Amd ye sırf bu yüzden kızıyorum şu yazılımı nvidia gibi kısıtlamasını istiyorum. Dediğim gibi pulse modeli modifiyeli değil undervolt yaptığını söyleyen her kimse sisteme kimbilir neler yapmıştır internette her yazılana bakarsak işimiz iş. Yüzde 99 u bilip bilmeden duyduğuyla konuşuyor velev ki 6600 pulse sorunlu olsun bu 7900 xt pulsenin kötü olacağı sonucunu doğurmaz. 6700 pulseden 7900xt pulseye geçtim sıfır sıkıntı.

NVIDIA varken AMD alınmaz işlemci olarak AMD iyi ama ekran kartında maalesef aynı şey söz konusu değil NVIDIA birçok konuda önde diye biliyorum teknoloji olarak hadi her şeyi geçtim geçenlerde bir olay çıktı CS de ban yemiş AMD kullanıcılar diye bu kadar saçma bir şey olabilir mi adamların driver sıkıntısı var.

@Kaan Öner bir şey bilmeden yorum yapmak saçma. Hem bilmiyorum diyorsun hem de yorum yapıyorsun. CS ban olayında AMD kadar o Valve de suçlu. AMD'ye suç bulmak için bu kadar çabalamak da başarı. AMD tüm önlemleri aldı. NVIDIA suç yapsa bir şey denmez AMD suç yapsa herkes birbirine girer. Anlamlandırmak zor.

İstisnai durumlar hariç 6000 serisinde WattMan hatası almak özel beceri ister. AMD'ye sırf bu yüzden kızıyorum şu yazılımı NVIDIA gibi kısıtlamasını istiyorum. Dediğim gibi Pulse modeli modifiyeli değil undervolt yaptığını söyleyen her kimse sisteme kimbilir neler yapmıştır internette her yazılana bakarsak işimiz iş. Yüzde 99'u bilip bilmeden duyduğuyla konuşuyor velev ki 6600 Pulse sorunlu olsun bu 7900 XT Pulse'nin kötü olacağı sonucunu doğurmaz. 6700 Pulse'den 7900XT Pulse'ye geçtim sıfır sıkıntı.

6600, 6750 XT ve şu an 7900 XT kullanıyorum, kartları stok halde kullandım ve kullanmaya da devam ediyorum. Kartların AMD'nin verdiğinden daha yüksek frekansta çalışmaları üretici tercihi, AMD Pulse de bunu yaşadım ve forumda da çokça şikayet gördüm. Son zamanlarda WattMan büyük oranda halledildi ancak sıfırlanmadı. Benim görüşüm Pulse bu fiyatların kartı değil, sizin görüşünüz tam tersi.

Alan güle güle kullansın, ben almazdım. @tahsin053 alır. Bu kadar.

Geri
Yukarı