SAPPHİRE HD 7850 1GB 256 BİT OverClock Yaptım ...

arzq4s3.png

Buradan 20-20 arttır. Her arttırışta sıcaklıkları yüksüz ve yükte kontrol et, sıcaklık yükte 70-75'lere çıkana kadar yap. Direk kafama göre 5000 yapamazsın ki ben sana bulaşma derim. PC hakkında yeterli bilgin yok ekran kartına zarar verebilirsin.

arzq4s3.png

Buradan 20-20 arttır. Her arttırışta sıcaklıkları yüksüz ve yükte kontrol et, sıcaklık yükte 70-75'lere çıkana kadar yap. Direk kafama göre 5000 yapamazsın ki ben sana bulaşma derim. PC hakkında yeterli bilgin yok ekran kartına zarar verebilirsin.

Peki bu O.C işlemi gerçekleşince, oyunlarda kaç FPS artışı olacak? 20-25 verirken normalde, bunu 30-35 çıkarmak mümkün mü değer mi yani O.C yapmaya?

Peki bu O.C işlemi gerçekleşince, oyunlarda kaç FPS artışı olacak? 20-25 verirken normalde, bunu 30-35 çıkarmak mümkün mü değer mi yani O.C yapmaya?

Kartın modeline de bağlı biraz fakat ben GPU ve bellek saatini 100'er arttırarak 8-9 FPS artış sağladım ETS2 ve GTA IV gibi oyunlarda HD5750 Vapor-X ile.

Merhaba ...
Son_goku kardeş güzel bi noktaya deyinmiş.Baya bi fps artışı gösteriyor 100 veyahutta 200 er arttırmak.Ama ısıya dikkat edilmesi gerekiyor.Bizzat şahit oldum bu fps artışına bu 8-10 fps artış değerleri,mesela oyununuz 19 fps alıyorsa overclockla 25 fpsye çekebilirsiniz ki buda kasmayı gidericek akıcı bi oyuna dönüşücektir..

Merhaba ...
Son_goku kardeş güzel bi noktaya deyinmiş.Baya bi fps artışı gösteriyor 100 veyahutta 200 er arttırmak.Ama ısıya dikkat edilmesi gerekiyor.Bizzat şahit oldum bu fps artışına bu 8-10 fps artış değerleri,mesela oyununuz 19 fps alıyorsa overclockla 25 fpsye çekebilirsiniz ki buda kasmayı gidericek akıcı bi oyuna dönüşücektir..

arzq4s3.png

Ben o bilgileri zaten vermiştim, bana söylemenize gerek yok. :)

'' Max Payne 3 '' de bitti arkadaşlar oynuyacak oyun kalmadı malesef gta v be battlefield 4 ü bekliyorum bekliyoruz. :D 56 C oldu ve 60 FPS nin den düşmüyor hemde full ne varsa açık ne kadar anti alig .... varsa açık .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı