Sapphire HD 7850 2 GB sistem kitleniyor

Redemptionxdd

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600
ASUS TUF B450 Pro II
ASUS DUAL RX 6500XT
corsair dominator platinum (2x8gb) 3200mhz
CORSAIR TX650M 650W 80+ Gold Yarı Modüler
SNOWMAN X6 RAİNBOW KULE TİPİ SOĞUTUCU
GAMEFORCE Xmesh Mini 4x120mm A-rgb Usb 3.0 Microatx
Meslek
Öğrenci
Bu ekran kartını almadan önce MSI GT 710 1 GB vardi Low profile. Onu kullanırken bir sıkıntım yoktu fakat bu kartı taktıktan sonra PC de donmalar başladı. Bom boş masaüstünde Google Chrome da gezerken kitlenip kalıyor vs. daha bir sürü yerlerde kalıyor ama biraz nadiren oluyor güç düğmesi basılı tutarsam kapanıyor. Kitlenınce ekran kartında mı bir sıkıntı var yazılımsal mı? Ekipmanlarımın çoğu 0 sayılır. (ekran kartı 2.el)

1641507039360.png

1641507068986.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Kilitlenmelerin sebebi karta OC yapılması gibi etkenler olabiliyor. Eğer OC yapmadıysanız MSI Afterburner, ASUS GPU Tweak 2 gibi programlar arkada açık ise kapatın, bu gibi programlar da kilitlenmeye sebep olabilir.

Kilitlenmelerin sebebi karta OC yapılması gibi etkenler olabiliyor. Eğer OC yapmadıysanız MSI Afterburner, ASUS GPU Tweak 2 gibi programlar arkada açık ise kapatın, bu gibi programlar da kilitlenmeye sebep olabilir.
msi afterburner açık ama sistem bilgilerini görmek için açıyorum
1641821640911.png

Kapalı tutun hocam, bende de Afterburner açık olduğu için boşta kilitleniyor sistem. Eğer kapatınca kilitlenme olmazsa sorun bundandır.

Kapalı tutun hocam, bende de Afterburner açık olduğu için boşta kilitleniyor sistem. Eğer kapatınca kilitlenme olmazsa sorun bundandır.

Deneyeyım bir de Windows 10'a geçtim kartı ılk taktıgımız da sureklı kapatmaktan kitlenmekten hasar aldı bende sıfırdan 10 yükledim.

Geri
Yukarı