Sapphire HD 7950 yerine ekran kartı tavsiyesi

brahindul

Hectopat
Merhabalar. Yaklaşık 7-8 yıllık kullanımım sonucunda ekran kartım bozuldu. Yerine kullanabileceğim bir ekran kartı arıyorum. Konudan pek anlamadığım için diğer parçalarla uyumlu bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum.

Götürdüğüm bilgisayar servisi; elinde 1060 olduğunu ve 1000 TL gibi bir ücretle verebileceğini söyledi.

Bilgisayarımın özellikleri şunlar:

Bozulan ekran kartı: Sapphire HD 7950 Dual-X
İşlemci: AMD FX8350
RAM: 2X4 Corsair Vengeance DDR3
Anakart: Gigabyte GA 990XA UD3 rev 1.1

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk darboğaz yapar diye düşündüm sonra işlemcinin 8 çekirdek olduğunu gördüm. Bi sıkıntı veya uyumsuzluk göremiyorum açıkçası monitörünüz 1080 P değilse çözünürlüğün daha düşük olma şartı ile darboğaz olmadan GTX 1060 kullanabilirsiniz. Ha 1080 P de taşıyabilir o işlemci emin değilim ama yeterli yani...1000 TL de GTX 1060 için çok iyi bir rakam. :EDİT: İşlemciyi araştırdım gönül rahatlığı ile alabilirsin dostum

İlk darboğaz yapar diye düşündüm sonra işlemcinin 8 çekirdek olduğunu gördüm. Bi sıkıntı veya uyumsuzluk göremiyorum açıkçası monitörünüz 1080 P değilse çözünürlüğün daha düşük olma şartı ile darboğaz olmadan GTX 1060 kullanabilirsiniz. Ha 1080 P de taşıyabilir o işlemci emin değilim ama yeterli yani...1000 TL de GTX 1060 için çok iyi bir rakam. :EDİT: İşlemciyi araştırdım gönül rahatlığı ile alabilirsin dostum

Rx570 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı