Sapphire neden sadece AMD kart üretiyor?

Daha fazla  
Gerçekten yıllar Öncesinde merak edip cevap bulamadığım bir konu. Şimdi AMD'nin 50. Yilina özel çıkarılan RX590 Gold surumunu görünce merak ettim. Tekrardan neden sadece AMD kart üretiyorlar ya da GTX Vs. üretiliyor da bizim ülkemize mi gelmiyor?

Adamların en büyük partneri.

Bu sorunun cevabı "Apple neden sadece AMD kartları kulanıyor, neden Nvidia'ya sürücü bile çıkarttırmıyor?" sorusunda saklı. Şirket politikaları. Onların sadece AMD ile partnerliğe gitmesi karşılığında AMD onlara, onlar da AMD'ye yazılımsal ve donanımsal konularda destek veriyor. Şu anda Ryzen'li gömülü sistemlerin board'larını Sapphire yapıyor.

Nvidia ile anlasmasi yok.

Bu is anlasma ile oluyor, Nvidia ya diyorsun ki bana chip i gonder ben de senin adina custom kart yapayim. Kabul ederse.

Ayrica hem gomlek hem pantolon satmaya calismaktansa, ben yalnizca gomlek satiyorum cunku gomlek isinde ustayim imaji yaratmak da basarili bir pazarlama stratejisi.

Aslında NVIDIA kart da üretiyor, ZOTAC markası altında 😎

Hmm, nedense Sapphire artık PC Partner altında gözükmüyor...

Güncelleme 2: Sapphire'i de PC Partner üretiyormuş. Sadece hissesine sahip değil sanırım...

The Group manufactures products for brands like AMD and
Sapphire and owns 3 brands, namely, ZOTAC, Inno3D and Manli.

Bu durumda PC Partner'ın ürettiği markalar:
  • Sapphire
  • Zotac
  • Manli
  • Inno3D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı