Sapphire Nitro+ RX 5500 XT 8 GB alınır mı?

Yaklaşık 5-6 FPS bir fark için fazladan 1300TL verilmez diye düşünüyorum.

Dediğim gibi 2021 yılına giriyoruz, bu nedenle 8 GB'ın şart olması çok yakın. Almışken 8 GB alırsa ileride 8 GB şart olduğu zaman kart değiştirmek zorunda kalmaz. Çok yakında 8 GB şart olacak.

Dediğim gibi 2021 yılına giriyoruz, bu nedenle 8 GB'ın şart olması çok yakın. Almışken 8 GB alırsa ileride 8 GB şart olduğu zaman kart değiştirmek zorunda kalmaz. Çok yakında 8 GB şart olacak.

Ama şöyle bir şey de var. Saldırmayın da. NVIDIA 4 GB. AMD 8 GB'ye tercih ederim.

Ama şöyle bir şey de var. Saldırmayın da. NVIDIA 4 GB. AMD 8 GB'ye tercih ederim.

Evet bende NVIDIA tercih ederim. Ama GTX 1650 Super veya GTX 1660 alacağıma RX 5500 XT 8 GB alırım daha iyi. Fakat üst seviye bir kart alacaksam NVIDIA'dan şaşmam.

Max bütçe 2500tl demişsin, 2500 liraya bundan daha iyi bir ekran kartı olduğunu sanmıyorum.

Not: karşılaştırma videosu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır hocam. 1660S'lerin hepsi. 5500XT'den daha fazla ısınıyor. Hepsine baktım. Soğutucu falan olmadan.
Mesela Gaming X serisi 5500 XT vs 1660S yakın sıcaklıklar verecektir. İnternette test videoları var. Firmalar kartın gücüne göre soğutma yapıyor. Örnek olarak ROG 3090, kötü soğutmalı 1660S'den daha soğuk çalışacaktır.

Örnek olarak Gaming X serisi 5500 XT vs 1660S yakın sıcaklıklar verecektir. Firmalar kartın gücüne göre soğutma yapıyor. Örnek olarak ROG 3090, kötü soğutmalı 1660S'den daha soğuk çalışacaktır.

Bende ASUS var 1660S TUF. Arkadaşa da RX 5500XT Dual önerdim. Ben Warzone'de 65 görürken o 55 görüyor. YouTube'da testlere de baktım genellikle 5 derece fark kesinlikle oluyor. Kasalarımız da aynı.

Kesinlikle Sapphire 5500 XT Pulse. Burada @kino arkadaşımız incelemesini yaptı. Yük altında 70 derece bile olmadı. Üstelik mesh bir kasa değildi.

Aşağıya bıraktığım modeli öneririm.

Kartın korumasından korkuyorsanız korkmanıza gerek yok. Hiçbir kartta koruma sorunu çıktığını görmedim. Dediğim gibi 8 GB RAM yakında şart olacak. Almışken 8 GB almak çok mantıklı.

Teşekkür ediyorum sizlere ama dediğim gibi ben görünümede önem veriyorum yani düşünsene 2K para vermişsin seni tatmin etmesi gerekiyor diye düşünüyorum bu yüzden 8 GB olan Nitro+ mı alayım yoksa 4 GB olan gigabyete mi?

Max bütçe 2500TL demişsin, 2500 liraya bundan daha iyi bir ekran kartı olduğunu sanmıyorum.

Not: Karşılaştırma videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maalesef sadece Hepsiburada üzerinden öneri alıyorum.

Bu arada hepinize teşekkür ediyorum ilginiz için.

Geri
Yukarı