Sapphire Nitro+ RX 5500 XT 8 GB alınır mı?

RX 5500XT kullanan biri olarak kesinlike tavsiye ederim Pulse modelini şu ana kadar en fazla 74 derece gördüm otomatik fanda. Bu arada bulabilirsen yakın fiyata 1660S almanı öneririm aralarında sıcaklık olarak aman aman fark yok VRAM konusuna gelince 8 GB’a aldanma RX 5500XT taş çatlasa 6 GB VRAM kullanabilecek bir kart zaten AMD çoğu kartında VRAM’i artırıp fiyatı şişiriyor gereksiz yere.

Doğru hocam. Ama 1660S'ler. RX 5500XT'lere göre. 5 8 derece daha fazla ısınıyor. Ama bir şey olmaz.

RX 5500XT kullanan biri olarak kesinlike tavsiye ederim pulse modelini şu ana kadar en fazla 74 derece gördüm otomatik fanda .Bu arada bulabilirsen yakın fiyata 1660S almanı öneririm aralarında sıcaklık olarak aman aman fark yok VRAM konusuna gelince 8GB’a aldanma RX 5500XT taş çatlasa 6GB Vram kullanabilecek bir kart zaten AMD çoğu kartında VRAM’i artırıp fiyatı şişiriyor gereksiz yere.

74 derece çok fazla görmüşsün kasanın sirkülasyonu iyi değil sanırım. Ben Temmuz ortasında bile 70 derece görmüştüm en fazla. Resident Evil 3 ve Rise of The Tomb Raider'da 7-8 GB VRAM kullanımını görmüştüm ama doğru 8 GB şart değil kartın gücüne kıyasla. 4 GB ise az. Tek 6 GB olarak çıksa da olurdu.

74 derece çok fazla görmüşsün kasanın sirkülasyonu iyi değil sanırım. Ben Temmuz ortasında bile 70 derece görmüştüm en fazla. Resident Evil 3 ve Rise of The Tomb Raider'da 7-8 GB VRAM kullanımını görmüştüm ama doğru 8 GB şart değil kartın gücüne kıyasla. 4 GB ise az. Tek 6 GB olarak çıksa da olurdu.
Hocam RPM hızıyla da alakalı aslında biraz 60 derece gördüğü zaman da oluyo 74 derece gördüğü zamanda fan hızına hiç dokunmadım şu ana kadar.Genelde %20 ile çalışıyo fanlar.

Hepsiburada üzerinde Gigabyete'in 4 GB 3 fanlı modeli 2050₺ Sapphire Nitro+ 8 GB RGB'li 2400₺ aradaki 350₺ farka değer mi 8 GB VRAM?

İnanın çok kararsızım şu anda niye diğerleri değil derseniz ben görsele bakıyorum ve şu anda bu 2 kart var aklımda.

1660'lar bile 2600'den başlıyor s bulmam çok zor.

2021 yılına giriyoruz 8 GB senin için avantaj sağlar. RX 5500 XT ısınmayan bir kart 3 fan gerçekten çok gereksiz. YouTube'da videoları var. Koruma derken neden bahsettiğinizi anlayamadım. Önerim Sapphire'ın RX 5500 XT 8 GB.

Kutunun içinde ekran kartını koruyan statik elektrik poşetinden bahsediyor sanırsam.

Kutunun içinde ekran kartını koruyan statik elektrik poşetinden bahsediyor sanırsam.

Hayır yahu ekran kartının etrafındaki plakadan bahsediyorum plastik (veya metal) olan.
@YnsCann bunu al o zaman.

Dostum teşekkür ederim ama dediğim gibi görünüme önem veriyorum ben derli toplu bir şey almak istiyorum bu yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı