Sapphire Nitro+ RX 570 Coil Whine Sorunu

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Geçtiğimiz Cumartesi günü Eskişehir Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum Sapphire Nitro+ RX 570 ekran kartımda oyunlara girince vızıldama gibi bir ses alıyorum. Kartta ısınma yok FPS kaybı yok PSU Zalman 650W 80 Plus, gerçi sesin kaynağı belki PSU da olabilir ekran kartı ile çok yakın oldukları için tam belli olmuyor ama sadece oyunlara girince yapıyor. Mesela oyun esnasında Alt+Tab yaptığım zaman ses anında kesiliyor. O kadar rahatsız edici değil kulaklık ile oyun oynadığım için duymuyorum bile ama eşeğin aklına karpuz kabuğu düştü bir kere :) Şimdi ne yapmalıyım garantiye mi yollayayım garantiye yollarsam "BİOS update" yapıldı diyerek geri göndereceklerini biliyorum, yoksa böyle kullanmaya devam mı etmeliyim? @Recep Baltaş bunun bir zararının olmadığını söylemişti, fakat bazı arkadaşlar bobinlerin zamanla patladığını söylemişler.
Güncel.

Son düzenleme:
Bobinlerin patlaması gibi bir durum yok. Performansa da bir etkisi yok. Sadece ses yapıyor. Dediğin gibi sesi o kadar rahatsız edici değil. V-Sync aç kesilir. Servisler maalesef Coil Whine'ı bir sorun olarak görmüyorlar ama şansını denemekte fayda var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı