Sapphire NITRO+ RX 580 SPECI alınır mı?

Heroman

Kilopat
Daha fazla  
FreeSycn monitör için RX 580 almayı düşünüyorum, eğer alacağım monitör FreeSync desteklemeseydi büyük ihtimalle GTX 1060 alırdım. Çünkü siteden siteye değişmekle birlikte genel olarak GTX 1060 modelleri yaklaşık 200 TL daha ucuz. Ancak FreeSync için aradaki fiyat farkına değeceğini düşündüğümden ve RX 580'in DX 12'de biraz daha performanslı olmasını hesaba katarak RX 580 almaya karar verdim. RX 580 modelleri arasında da gördüğüm kadarıyla en yüksek çekirdek hızına (1430 Mhz) sahip olmasına rağmen en uygun fiyatlı kartlardan birisi Sapphire'in bu modeli.
SAPPHIRE AMD 8GB RX 580 NITRO+ GDDR5 256 Bit 11265-21-20G HDMI DVI-D 2xDP AE100SAP0122 Ekran Kartı SAPPHIRE

Sizce alınmalı mı, fiyatı muadillerine göre uygun mu? 200TL daha fazla verip ASUS veya MSI modellerini ya da 100 daha lira az verip XFX'in bu modelini de alabilirim. XFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8GB PCI-E x16 256Bit GDDR5 Fiyatı

Arkadaşım XFX RX 580 Aldı. Ve kart boştayken 75 derece. Allah bilir oyunda kaç dereceye çıkacak. Benim Msi Gtx 1060 boştayken 50 derece yük altındayken 60 dereceyi geçmiyor

Arkadaşım XFX RX 580 Aldı. Ve kart boştayken 75 derece. Allah bilir oyunda kaç dereceye çıkacak. Benim Msi Gtx 1060 boştayken 50 derece yük altındayken 60 dereceyi geçmiyor
Onun farklı bir nedeni olmalı XFX son derece kaliteli bir markadır.
Öneriniz için çok teşekkürler bende konuyu açtıktan 5 dakika sonra Nanokatalog'da gezerken bu kartı farkettim. Sapphire Special Edition'la aralarında sadece 44 Mhz fark var, o da maksimum 1-2FPS etkiler herhalde. Büyük ihtimalle bunu alacağım.
Aman dikkat almadan önce stok sorun yoksa 1 ay boş boş beklersiniz.

Öncelikle MHz değerlerinin pek de bir şey ifade etmediğini belirteyim, yani değiştiremeyeceğimiz bir şey olsaydı zaten bundan bahsederdik. Ardından ha XFX ha Sapphire almışsın, çok da fark yaratmaz; içlerindeki GPU hepsinin aynı performansı verecek şekilde üretiliyor.

1060 GB'lar da çok pahalı değil, Nvidia tarafına da bir bakabilrisin, arkadaş link paylaşmış zaten yukarıda.

Her ekran kartının sıcaklığı el verdiği sürece kendini otomatik olarak O.C ettiğini de hatırlatırım, sadece Nvidia'ya özel değil o olay.

Öncelikle MHz değerlerinin pek de bir şey ifade etmediğini belirteyim, yani değiştiremeyeceğimiz bir şey olsaydı zaten bundan bahsederdik. Ardından ha XFX ha Sapphire almışsın, çok da fark yaratmaz; içlerindeki GPU hepsinin aynı performansı verecek şekilde üretiliyor.

1060 GB'lar da çok pahalı değil, Nvidia tarafına da bir bakabilrisin, arkadaş link paylaşmış zaten yukarıda.

Her ekran kartının sıcaklığı el verdiği sürece kendini otomatik olarak O.C ettiğini de hatırlatırım, sadece Nvidia'ya özel değil o olay.

Haklısınız yine de kartın fabrika çıkışlı OC olması benim için küçük bir artıydı. Fiyatları daha uygun olduğu için ilk başta bende GTX 1060 almayı düşünüyordum ama monitörün FreeSync özelliğini kullanabilmek için RX 580 almak istedim. NanoKatalog'daki XFX RX 580'in de fiyatı çok uygun şimdi onu almayı düşünüyorum.

Bende bu kartın normali vardı, ryzen 7 1700 3200mhz 2x8 ramlerle kullanıyordum. Gta 5, Tomb raider gibi oyunlarda hem düşük fps verdi hem de 90 dereceden aşağı çalışmadı. Sonra sattım bende.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı