Sapphire Nitro+ RX 590 WattMan hatası

Maalesef ki evet. Monitör kapanıyor ve sinyal yok yazıyor. Ama hala kart son hızda çalışıyor. Reset atmadan da düzelmiyor. Atınca da ingilizce olarak Wattman ayarları sıfırlandı yazıyor. 2200 devirde çalışıyor fanlar. Sıcaklık 74 ile 80 derecede geziyor. 650 Watt 80+ güç kaynağı, ve R5 2600X ve 2×8GB Corsair Vengeance bellek var. Kısacası donanımlarda sıkıntı yok ve hepsini test ettim. Bu kartı iade edeceğim.
Tıpatıp aynı sorunu yaşıyoruz. Benim kartımda aynı şekilde ısınıyor, aynı şekilde görüntü ve ses gidiyor ve fan hızı 2400 RPM'de.

Aynen çok illet bi durum. Ama birden fazla çözüm yolu da var. BIOS güncel mi sizin? Ben güncelleyerek çözdüm.
Ben direk servise gönderdim. Videosunuda çektim yolladım. Buna rağmen kart sorunsuz demezler umarım. İade olursa şu indirimlerde hazır gelmişken 1660 GAMING X alıcam.
Kart en serin 75 derecede çalışıyor. Yaz ayında 80 aşşağısı görmez herhalde. O yüzdende iade etmek istiyorum.
Kartı soğutmak için 2400 devirde çalışan fanlar var bide yaz ayı gelince mahvolurum. İade etmekle iyi yaptım ben.

Ben direk servise gönderdim. Videosunuda çektim yolladım. Buna rağmen kart sorunsuz demezler umarım. İade olursa şu indirimlerde hazır gelmişken 1660 GAMING X alıcam.
Valla kardeşim ucuz etin yahnisi ucuz olur demiş atalarımız. Çok da haklılar. NVIDIA'dan vazgeçilmez. Ben zaten kartı satıp, bütçeye biraz daha ekleyerek 1660ti almayı düşünüyorum. Artık AMD'nin işlemci dışında GPU pazarında yüzüne bakmam bu saatten sonra.

Valla kardeşim ucuz etin yahnisi ucuz olur demiş atalarımız. Çok da haklılar. NVIDIA'dan vazgeçilmez. Ben zaten kartı satıp, bütçeye biraz daha ekleyerek 1660ti almayı düşünüyorum. Artık AMD'nin işlemci dışında GPU pazarında yüzüne bakmam bu saatten sonra.
Kartta arıza varsa wattman gibi felan iadeye yollayın. Benimkisi hem ısınıyordu hemde arıza vardı garantiye yolladım. Umarım iade alırlar umarım ya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı