Sapphire RX 570 Nitro+ vs RX 590 Nitro+

Red Kit

Hectopat
Günaydın arkadaşlar. Uzun sürecek olan PC toplama serüvenimde açıkçası bir ikilemde daha kaldım.

Henüz ikisi içinde bütçem yetmese de hem "Black Friday" indirimlerini beklemek, hem de bütçeyi yukarılara çekmek için bir aralığım var. Sizce bu iki model arasında çok ciddi performans farkı var mı? Darboğaz sorunu yaşar mıyım? Ve 500₺ farka değer mi? İncehesap'ta geçtiğimiz Cuma günü RX 590 Nitro+ 1300₺ olmuştu borç harç bir şekilde almamakla hata mı yapmışım?

İşlemci: Ryzen 5 1600 (B2 revizyon- henüz test edemesemde)
Anakart: Gigabyte B450M S2H

Sistemin diğer parçalarını henüz alamadım. Zamanla toplayacağım. Umarım sorun olmaz teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki kart arasında oyundan oyuna değişen %15-35 civarı güç farkı var. Nitro+ S.E. modelini geçen sosyalden birisi 1299TL'e almış indirim ile. Özellikle Black Friday'de felan 1200-1100 lere düşerse çok iyi bir seçim olacaktır. Performans olarak 1080P F/P kralı hala gözümde.

(Ben Nitro+ RX570'imi alırken aradaki fiyat farkı çoktu, ben 945TL'e aldım 570'i, 590 S.E. 1550TL idi en uygun)

İki kart arasında oyundan oyuna değişen %15-35 civarı güç farkı var. Nitro+ S.E. modelini geçen sosyalden birisi 1299TL'e almış indirim ile. Özellikle Black Friday'de felan 1200-1100 lere düşerse çok iyi bir seçim olacaktır. Performans olarak 1080P F/P kralı hala gözümde.

(Ben Nitro+ RX570'imi alırken aradaki fiyat farkı çoktu, ben 945TL'e aldım 570'i, 590 S.E. 1550TL idi en uygun)
Şuanda hala bu şekilde umarım indirimlerle yakalayabilirim. Gitgide kendi bütçemi aşacak kararlar alıyorum sistemin sonu gelir inşallah 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı