Çözüldü Sapphire Nitro RX580 boşta 47 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gokhanalicimen

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı boşta 47-48-49 derece arası Sapphire Nitro RX580 modeli. Normal midir? Termal macundan kaynaklı mıdır?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de kendi kartımdan bahsediyorum boştaki sıcaklık 33 derece. Kart 2000mhz de çalışıyor görünüyor buna yük binmiş yada başka bir şey onu sonra söyleyeceğim.

Sabahtan beri açık sistem konunun açıldığını gördüğüm zaman ekran görüntüsü alıp attım.
75W TDP değerine sahip Nvidia 1050Ti kullanıyorsun. Üstelik kullandığın kart soğutması en başarılı model olan Asus Strix. 1050Ti zaten serin çalışır, bu modelin ise boşta bu denli ekstra düşük ısıda çalışması son derece normal. Mukayese ettiğin kart ise 185W TDP değeri olan güç tüketim canavarı AMD RX 580. Bu kart boşta 36-52°C arasında çalışır ve son derece normaldir. Kendi üst düzey ve zaten az ısınan kartında gördüğün düşük ısıyı baz alarak hakkında hiç birşey bilmediğin bir modele "ısınıyor" diyemezsin. Bir kere hem çip hem de model farklılıkları var. Ha objektif ve genel kabul şartlarına göre sıcak çalışıyordur doğru ama modele göre normal. Zaten AMD ekran kartları genel olarak biraz sıcak çalışırlar.

Kart 2000 Mhz de çalışıyor görünüyor buna yük binmiş yada başka bir şey onu sonra söyleyeceğim.
2000 MHz bellek frekansı olmasın? Hani sabit olan?

Edit. Bu konuda epey bilgi eksikliği var. Ben kaçıyorum. Son sözlerim; konu sahibi @gokhanalicimen arkadaş, ekran kartın son derece normal çalışıyor. Kasana ekstra fan takarak yada başka yöntemlerle kasa içi soğutmayı ve hava akışını güçlendirerek daha iyi sonuçlar elde edebilirsin.

Son düzenleme:
Benim de anlamadığım o işte, arkadaş ceza yedi büyük olasılıkla hala cevap atmadı düşündüğüm şeyleri çözüm önerileri aktarabileceğim bir noktadayım. Boş bilgiyle oturmuyoruz burda. Bendeki Sapphire sonuçta 33 dereceyse onda bir sıkıntı vardır.

Farklı birisinden fotoğraf

Dosya Ekleri

• IMG-20181211-WA0003.jpg
    IMG-20181211-WA0003.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 34
Benim de anlamadığım o işte, arkadaş ceza yedi büyük olasılıkla hala cevap atmadı düşündüğüm şeyleri çözüm önerileri aktarabileceğim bir noktadayım. Boş bilgiyle oturmuyoruz burada. Bendeki Sapphire sonuçta 33 dereceyse onda bir sıkıntı vardır.

Farklı birisinden fotoğraf.

Sıkıntı yok gençler az önce kalktım kartı temizledim, macun değişemedim.

Dosya Ekleri

• 32.png
    32.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 35

Geri
Yukarı