Sapphire Pulse 5600 XT için en stabil sürücü

BlackGRY

Kilopat
Yer
Kahramanmaraş
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 gündür Sapphire Pulse RX 5600 XT model ekran kartını kullanmaktayım, kartın performansında hiçbir sıkıntı yok fakat yazılımsal sorunlarla karşılaştım.
Mesela oyundayken hareketli sahnelerde titreme sorunu, bazen oyun FPS değerlerinin anlamsız bir şekilde 25-30'lara düşmesi, AMD FreeSync özelliğini açınca görüntüde bozulmalar olması gibi.
Sizden istediğim bu yazılımsal sorunların en düşük yaşandığı bir AMD sürücüsü sürümü önermeniz olacaktır.
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler 🙂.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki sürücüyü kullanıyorum aynı kart ile. Hiçbir sorun yaşamıyorum. Ama Recommended olan sürümü kullanıyorum. Bir tane daha yeni var ama onu kurmadım. Malum AMD, sürücüler konusunda Nvidia gibi güvenilir değil. O yüzden recommended olmayanı göze alamam henüz.

Bu sorunları hangi sürümde yaşıyorsunuz?
Ekran Alıntısı.PNG

Bu sürümü kullanıyorum ama.
Şu anki sürücüyü kullanıyorum aynı kart ile. Hiçbir sorun yaşamıyorum. Ama recommended olan sürümü kullanıyorum. Bir tane daha yeni var ama onu kurmadım. Malum AMD, sürücüler konusunda NVIDIA gibi güvenilir değil. O yüzden recommended olmayanı göze alamam henüz.

Bende optional olan sürümünü indirmiştim.
Fakat bu sürüm isteğe bağlı olanıymış sizin gibi recommended sürümü yükleyeceğim sanırım.

Fakat bu sürüm isteğe bağlı olanıymış sizin gibi recommended sürümü yükleyeceğim sanırım.
Tavsiye ederim. Aynı ekran kartını kullanıyoruz. Hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar 🧿

Peki Şu anki sürümü DDU ile kaldırıp mı yüklemeliyim?
Yoksa direkt üstüne mi yüklemeliyim?
İlk önce normal kurulum yapmayı dene. Bak bakamlım Adrenalin hata verecek mi diye. Eğer hata verirse AMD Cleanup Utility diye bir yazılımı var. Onunda sürücüler kaldırıp tekrar kurarsın.

İlk önce normal kurulum yapmayı dene. Bak bakamlım adrenalin hata verecek mi diye. Eğer hata verirse AMD cleanup Utility diye bir yazılımı var. Onunda sürücüler kaldırıp tekrar kurarsın.

Sürücüleri silip tekrar yükledim şu an sıkıntı yok önerileriniz var için çok teşekkürler.

Geri
Yukarı