Sapphire Pulse RX 5500 XT fan sorunu

Tulparxx

Hectopat
Merhaba, ekran kartını cuma günü HB indirimlerinde aldım. Kart bugün geldi yeni kurulumunu yaptım fakat ne yaparsam yapayım fan dönmüyor. Fener ile bilgisayarı kapatıp açarken baktım, kart açılırken fan dönüyor fakat Afterburner vs gibi yazılımlar ile bir türlü fanı aktif edemiyorum. Aynı sorun başına gelen var mı?

Kart üzerinde BIOS seçmek için bir buton bulunuyorsa eco modda kalmış olabilir bazı kartlarda Eco/Turbo seçenekleri oluyor, kartın etrafına bakın derim.

Kartın otomatik fan ayarında 60 dereceye kadar çalışmıyor. Fakat MSI Afterburner veya Radeon programından kendiniz de fan ayarı yapabilirsiniz.

Teşekkürler arkadaşlar. Afterburner ile fan ayarı yapılmıyor, direkt AMD sürücüsünün içinden el ile ayarladım kart pamuk gibi oldu. Şansımı öpeyim yine CW'li kartı çektim kendime, iade mi etsem kafam karıştı.

RX5500 XT ekran kartı bende de var ve fan ayarlarını oynamama gerek var mı yoksa kendi otomatikmi kalsın çünkü arada bir süre dönüyor sonra duruyor normal midir sıkıntı yaratsın istemiyorum yeni aldıgım sistem teşekkürler şimdiden.
Fan belirli sıcaklıktan sonra dönüyor bunun ayarını yaparsınız.
60 derece civarı olması lazım.
yani ayar yapmama gerek varmı ayar yapmadan kullanabilirmiyim

Geri
Yukarı