Sapphire Pulse RX 560 4 GB nasıl O.C edilmeli?

angaramessi12

Hectopat
Merhaba Sapphire Pulse RX 560 4 GB ekran kartına sahibim. Fotoğraftaki değerlere overclock ederek kullanıyorum, stabilite açısından herhangi bir sıkıntı olmadı, yaklaşık 10+,Valorant'ta ise 15-20 FPS gibi bir artış sağladı.

Bu değerlerin üstüne çıkmadım, sizce devam etmeli miyim?

OC.PNG

Merhaba Sapphire Pulse RX 560 4 GB ekran kartına sahibim. Fotoğraftaki değerlere overclock ederek kullanıyorum, stabilite açısından herhangi bir sıkıntı olmadı, yaklaşık 10+,Valorant'ta ise 15-20 FPS gibi bir artış sağladı.

Bu değerlerin üstüne çıkmadım, sizce devam etmeli miyim?

Eki Görüntüle 1753252

Edebilirsin sorun çıkarsa düşürürsün merak etme ekran kartın yanmaz siyah ekran verir res atarsın düzelir.

Edebilirsin sorun çıkarsa düşürürsün merak etme ekran kartın yanmaz siyah ekran verir res atarsın düzelir.

Tamamdır, deneyip yeniden döneceğim.

Geri döndüm, Core clock Max. 1330 da takıldı, resetledim. Memory clock ise 1925'lere kadar çıktı, stabilite için 1900 MHz çektim, daha stabil oldu şu anlık.

Son düzenleme:

Geri döndüm, Core clock Max. 1330 da takıldı, resetledim. Memory clock ise 1925'lere kadar çıktı, stabilite için 1900 MHz çektim, daha stabil oldu şu anlık.

Takıldı derken nasıl takıldı.

1330'un üzerine çıkmanız için çekirdek voltajı vermeniz gerekiyor bu şekilde daha sağlıklı olur ama bu işi bilinçli bir şekilde yapılması gerekiyor bilmiyorsanız yapmanızı önermem.

Geri
Yukarı