Sapphire Pulse RX 5600 XT alınır mı?

ParaDelta7

Femtopat
Bu ekran kartı yazılımsal olarak sıkıntı çıkarır mı siyah ekran gri ekran vs kablosunu çıkarıp takınca düzeliyormuş bir de biri eski Driver sürümlerini kullanmak zorunda kaldığını söylemişti ilk defa AMD ekran kartı alacağım ikilemdeyim.

Bahsettiğiniz Rx 5600 XT ekran kartını abim kullanıyor ve soğutma konusunda ya da FPS konusunda hiç sıkıntı çekmedik.
Alınmaz onun yerine bu alınır. Stabil ve daha kaliteli.
Hocam önerdiğiniz kartı alabilir arkadaş 500 lira fazla koyarak ama ilk kez gördüğümden soruyorum, kaliteli mi EVGA'nın RTX 2060 modeli?

Bahsettiğiniz Rx 5600 XT ekran kartını abim kullanıyor ve soğutma konusunda ya da FPS konusunda hiç sıkıntı çekmedik.

Hocam önerdiğiniz kartı alabilir arkadaş 500 lira fazla koyarak ama ilk kez gördüğümden soruyorum, kaliteli mi EVGA'nın RTX 2060 modeli?
Kaliteli ama aynı parada MSI RTX 2060 Gaming Z varken ben tercih etmem.

Birkaç haftadır kullanıyorum genel olarak memnunum karttan. Ben almanı tavsiye ederim.

Soğutma ve performans konusunda aşırı iyi, fiyatı da hem Nvidia kartlara hem de diğer 5600 XT modellerine göre uygun. Ben işlemcinden dolayı bazı oyunlarda darboğaz yaşıyorum ona rağmen çok memnun ediyor beni.

Detaylı değerleri bilmiyorum ama almadan önce fikir olarak istersen birkaç oyundan görüntü atabilirim. Genelde 65 dereceyi geçmiyor kart. Death Stranding, Control, Mad Max, Witcher 3, Just Cause 4 gibi oyunlarda 75 FPS altını görmedim Ultra 1080p ayarlarda.

Eksilerine gelirsek kartı aldığımdan beri görüntüle yırtılmallar oluyordu ara ara, frekans ve voltajı biraz düşürerek sorunu çözdüm. Recep hoca da galiba bu yüzden Sapphire önermiyordu. Kartlar fabrika çıkışı olarak biraz yüksek frekans ve voltajla çıkıyor bu da sorunlara sebep olabiliyor. Bu Sapphire'e özel bir problem değil gerçi diğer AMD kartlarda da yaşanıyor ama Sapphire kartlarda bir tık fazla sorun çıkıyor ama soğutması çok başarılı oradan kurtarıyor bence. Performans kaybetmeyecek şekilde ufak bir UV ile daha stabil çalışabilir bence.

Buraya bıraktığımı videoyu izlersen tüm 5600 XT modellerinin karşılaştırmasını görebilirsin. Sadece sıcaklığa bakıp kapatma tamamını izle. Fanların hangi devirde çalıştığı, VRAM sıcaklığı gibi testlere dikkat et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı