Sapphire Pulse RX 580 + i5 7400 FPS sorunu

yasarilhan43

Femtopat
Daha fazla  
5 Gün önce Sapphire Pulse Lite Edition RX 580 8 GB ekran kartını satın aldım, CS:GO'da deneyeyim dedim fakat çok düşük FPS değerleri aldım, internetten izlediğim ekran kartının incelemelerinde 300 FPS gibi değerler alırken ben 120-160 FPS değerlerinde kaldım. Depolama diskinde bir sıkıntı olduğunu düşünüp yeni bir SSD alıp temiz bir format attım bütün driverleri kurdum(BIOS Update, ekran kartı driver, chipset driver gibi.) tekrar CS:GO'yu yükleyip denedim fakat yine düşük FPS değerlerinde kaldım.
PC Özelliklerim:
İşlemci: i5 7400
Anakart: ASUS H110M-C
RAM: HyperX Fury 8 GB
Ekran kartı: Sapphire Pulse Lite Edition RX 580 8 GB.
Düşündüğüm acaba işlemcim bu karta yetersiz mi kalıyor?
Ve ben ekran kartımda herhangi bir sıkıntı olmadığını nasıl anlarım acaba?
Eğer ki ekran kartında varsa kartı yeni aldığım için cayma hakkıyla 15 gün olmadan değiştirebilirim sanırım.

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    793,8 KB · Görüntüleme: 36
5 Gün önce Sapphire Pulse Lite Edition RX 580 8 GB ekran kartını satın aldım, CS:GO'da deneyeyim dedim fakat çok düşük FPS değerleri aldım, internetten izlediğim ekran kartının incelemelerinde 300 FPS gibi değerler alırken ben 120-160 FPS değerlerinde kaldım. Depolama diskinde bir sıkıntı olduğunu düşünüp yeni bir SSD alıp temiz bir format attım bütün driverleri kurdum(BIOS Update, ekran kartı driver, chipset driver gibi.) tekrar CS:GO'yu yükleyip denedim fakat yine düşük FPS değerlerinde kaldım.
PC özelliklerim:
İşlemci: i5 7400.
Anakart: ASUS H110M-C.
RAM: HyperX Fury 8 GB.
Eğer ki ekran kartında varsa kartı yeni aldığım için cayma hakkıyla 15 gün olmadan değiştirebilirim sanırım.

RAM az.

PC Özelliklerim:
İşlemci: i5 7400
Anakart: ASUS H110M-C
RAM: HyperX Fury 8 GB
Merhaba fps testi yapan site ve ya video sahibi 1024*768 ve tüm ayarları en düşük bir şekilde çekmiş sanırım. Ekran kartının ayarlarını yaptınızmı ? İncelemesi yapılan kanaldaki bilgisayar özellikleri aynımı çünkü csgo işlemci üzerine kurulu bir oyun neredeyse.

Ekran kartı sürücüsü WHQL sürüm değil ise, DDU ile kaldırıp WHQL sürümü kurun.

Çözünürlük ve kalite ayarlarını yüksekte tutun.
çözünürlük 1920x1080 de en yüksekte
Ekran kartı sürücüsü WHQL sürüm değil ise, DDU ile kaldırıp WHQL sürümü kurun.

söylediğiniz sürümde olup olmadığını nasıl anlarım acaba?
Merhaba fps testi yapan site ve ya video sahibi 1024*768 ve tüm ayarları en düşük bir şekilde çekmiş sanırım. Ekran kartının ayarlarını yaptınızmı ? İncelemesi yapılan kanaldaki bilgisayar özellikleri aynımı çünkü csgo işlemci üzerine kurulu bir oyun neredeyse.
Merhaba,izlediğim videoda 1080p yüksek ayarlarda oynuyordu, ekran kartı ayarlarında dokunmadım fazla anlamadığım için nasıl taktıysam öyle kullandım sadece driver kurdum.
Darboğaz olabilir.
bu testi yaptım fakat ne kadar doğru bir sonuç bilemiyorum.
Ekran kartının sağlam olup olmadığını nasıl test ederim acaba ? ekran kartının bozuk veya sıkıntılı çıkmasından korkuyorum doğrusu. Henüz satın alımdan bu yana fazla gün geçmediği için her hangi bir sorunda aldığım yerden yardım edebilirler diye düşünüyorum. Acaba aldığım yere kartı götürüp denetsem mi? İyi bir sistemi olan yakında oturan arkadaşım olsa onda deneyeceğim fakat maalesef yok.
Çözünürlük 1920X1080'de en yüksekte.

Söylediğiniz sürümde olup olmadığını nasıl anlarım acaba?

Merhaba, izlediğim videoda 1080P yüksek ayarlarda oynuyordu, ekran kartı ayarlarında dokunmadım fazla anlamadığım için nasıl taktıysam öyle kullandım sadece driver kurdum.

Bu testi yaptım fakat ne kadar doğru bir sonuç bilemiyorum.
Ekran kartının sağlam olup olmadığını nasıl test ederim acaba? Ekran kartının bozuk veya sıkıntılı çıkmasından korkuyorum doğrusu. Henüz satın alımdan bu yana fazla gün geçmediği için herhangi bir sorunda aldığım yerden yardım edebilirler diye düşünüyorum. Acaba aldığım yere kartı götürüp denetsem mi? İyi bir sistemi olan yakında oturan arkadaşım olsa onda deneyeceğim fakat maalesef yok.

Dosya Ekleri

• t1.PNG
    t1.PNG
    25,3 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı