Sapphire Pulse RX570 8 GB orijinal BIOS kurulmuyor

ThieF236

Centipat
Daha fazla  
Merhaba 2. elden daha içi açılmamış Sapphire Pulse RX570 8 GB aldım sanırım miningte kullanılmış. Mining olması sorun değil fakat karta BIOS atılmış ve FurMark'ta en fazla 90W kullanıyorken oyunlarda 65W'yi geçmiyor. Ayrıca DVI ve DisplayPort'ları da görüntü vermiyor ve kartın normal Core clock değeri 1284 iken 1244 gözüküyor stock olarak. TechPowerUp'tan birçok BIOS sürümünü denedim ve hiçbiri olmadı sonra Sapphire ticket atarak kartın orijinal BIOS'unu istedim ve gönderdiler ama bir türlü şu hatayı aşamıyorum: SSID mismatched Error: 0FL01
CMD'den denedim olmadı ATIFlash'ın uygulaması ile de olmadı. AMD yazılımından BIOS Parça Numarasını(113-D00035-S02) aratınca Pulse Mini ıtx BIOS'u çıkıyor.
GPU-Z'den de Look up dedikten sonra Rx570'in 4gb'lık versiyonu çıkıyor. Advanced sekmesine gelip AMD BIOS seçtikten sonra en altta çıkan Memory Support kısmında 2 adet bellek gözüküyor. Birisi 8 GB Hynix bellek diğeri 8 GB Micron bellek. Ekran görüntülerini aşağıya koydum. Orijinal BIOS'u kurmamda yardım ederseniz çok memnun olurum. Bir de anlamadığım bir kısım var. Neden Memory Support kısmında hem Hynix hem de Micron bellek gözüküyor? Bu VRAM tamiri mi yapılmış demek oluyor yoksa BIOS'u değiştirdikleri için mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-01-09 134610.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-09 134610.png
    3,4 KB · Görüntüleme: 21
  • aer.png
    aer.png
    282,7 KB · Görüntüleme: 20
  • gpu-z.png
    gpu-z.png
    52 KB · Görüntüleme: 20
  • gpu-z-advanced.png
    gpu-z-advanced.png
    41,9 KB · Görüntüleme: 18
Kartınızın bellekleri Micron. Techpowerup üzerinden Micron bellek için olan versiyonu kurabilirsiniz. Zamanında bende sizin gibi bu durumu yaşamış birisiyim. O yüzden techpowerup üzerinden BIOS güncelleyip, hatta 4-5 defa yanlış BIOS flashlayıp Intel HD Graphics ile sistemi açıp yılmadan bu işi yapmış biriyim. O yüzden korkacak bir şey yok, Micron BIOS'u flashlayabilirsiniz.

Kurmaya çalıştığınız BIOS'ta sorun yoksa bir flash belleğe Hive OS kurun. Hive OS üzerinden o BIOS'u yüklemeye çalışın muhtemelen aldığınız kişi de Hive OS'dan yapmıştır işlemi.

Kartınızın bellekleri Micron. Techpowerup üzerinden Micron bellek için olan versiyonu kurabilirsiniz. Zamanında bende sizin gibi bu durumu yaşamış birisiyim. O yüzden techpowerup üzerinden BIOS güncelleyip, hatta 4-5 defa yanlış BIOS flashlayıp Intel HD Graphics ile sistemi açıp yılmadan bu işi yapmış biriyim. O yüzden korkacak bir şey yok, Micron BIOS'u flashlayabilirsiniz.
Dediklerinizi yaptım olmadı hem cmd hem de program üzerinden de olmuyor maalesef ki.

Kurmaya çalıştığınız BIOS'ta sorun yoksa bir flash belleğe Hive OS kurun. Hive OS üzerinden o BIOS'u yüklemeye çalışın muhtemelen aldığınız kişi de Hive OS'dan yapmıştır işlemi.
Kurmaya çalıştığım biosta sorun olmadığına eminim zaten sapphire'in gönderdiği orijinal bios fakat Hive os nasıl kullanılıyor pek bilmiyorum. Biraz baktım da tam beceremedim anlatırsanız veya bir öğretici video bırakırsanız sevinirim.

Dediklerinizi yaptım olmadı hem CMD hem de program üzerinden de olmuyor maalesef ki.

Kurmaya çalıştığım BIOS'ta sorun olmadığına eminim zaten Sapphire'in gönderdiği orijinal BIOS fakat Hive OS nasıl kullanılıyor pek bilmiyorum. Biraz baktım da tam beceremedim anlatırsanız veya bir öğretici video bırakırsanız sevinirim.

Yazmak çok uzun sürer hocam Discord'unuz varsa sözlü anlatayım. Hangi videolardan öğrendiğimi hatırlamıyorum ancak youtubeden öğrendim ben de. Önce HiveOS kurmayı öğrenmelisiniz. Sonra HiveOS ekran kartına BIOS nasıl atılır benzeri videolar izlemelisiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı