Sapphıre R7 265 Battlefield 4 Kasma ve Takılmalar

A4tech

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524409729
Bu sayfaya güvenerek toplamıştım ve ilk defa ağır bir oyun oynayarak sistemi test ettim.
Evet Battlefield 4 satın aldım ve hayal kırıklılığı ile sistemi çöpe atmak istedim.
Oyunu aşağıdaki sistem ile 1440x900 de kasarak donarak hatta yeri geldiğinde 9 FPS ile oynayamadım.
Ve çok güvenmiştim alırken çünki herkez kaldıracak demişti almadan önce, şimdi bu sisteme bugün 4 GB RAM getirdim kuzenimden ve kasmaların %40 gibi bi değeri gitti ama takılmalar donmalar devam etti. Sorun işlemcide diye düşünüyorum tam olarak nedir cevabını bekliyorum.

• Intel core i3 4150
  • Sapphıre r7 265
  • CorshairVengeance 4GB
  • Seagate Barracuda 1 TB
  • Deepcool Tesseract BF
  • Corshair Vs 550 +80 Plus
  • Asus H81M-D

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem rahatlıkla kaldırır. Öneren arkadaşlara kızma, sorunun ya driverlarda yada arka planda çalışan programlardan kaynaklı.

Arkadaşlar kusura bakmayın dabbe 5 filmini izliyodum dalmışım filme,

adaminbiri Oyunu ultra ayarlarda 1440x900 ayarında açıyorum, medium ayarlarda açıncada arada bi vuruyo takılma ve kasmalar.

cagri0606 Sürücüler güncel. Hatta AMD son driver'i 15.3 beta olanını 1 hafta test ettim ama sorun yaptı. Driver kapatıp açıyodu kendini, ben de 14.12 omega olanına geri döndüm.
İnan arka planda uygulamalar kapalıydı. Full hatta tam okumamışın galiba kuzenimden biraz önce 4 GB RAM daha ekledim öylede denedim.

KralKing Isı değerlerinde sadece ekran kartına baktım 56 dereceyi geçmedi, işlemciye oyundan çıktıktan sonra baktım 38 dereceydi, zaten işlemci ısınsaydı fan aşırı hızlı çalıştığından uğultu yapardı diye düşünüyorum.

Tek bi fikrim kaldı işlemci multiplayer oynamak için yetmiyo olabilir mi ?

Ben aşağıdaki sistem ile ekran kartımdan dolayı low-medium arası akıcı şekilde oynuyordum. Sizde böyle bir durum olması enteresan.

• İşlemci: İntel Pentium G3258 3.20 GHz
  • İşlemci Soğutucu: Cooler Master HYPER 212X
  • Anakart: ASUS H81M-PLUS
  • RAM: 6GB 1600 MHz DDR3
  • Ekran Kartı: SAPPHİRE R7 240 2GB GDDR3 128 BİT DX 11.2
  • HDD: Seagate Barracuda 148 GB Sata I
  • Güç kaynağı: AOpen Z550 12AE3 550W (Beyaz Sertifikalı +80)
  • Monitör: 1360 x 768 - Kasa: ASUS VENTO TA-K51

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı