Sapphire R7 370 oyunlarda FPS düşmesi sorunu

Ravenol

Kilopat
Daha fazla  
  • DDU ile bütün driverleri silip yükledim. Fakat sorun devam ediyor.
  • İşletim sistemi Windows 8.1. Oyunlarda ani FPS düşmesi, kasmalar oluyor.
  • Sorun nereden kaynaklı bilmiyorum ama artık işkence derecesine ulaştı. Oyunlar oynanmaz hale geldi.
  • LOL'de + 200 FPS Overwatch'de +80 FPS alırken bir anda 25-30 FPS'ye düşüyor ve yükselirken kasmalar meydana geliyor.
  • Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen Sapphire almam, tavsiye de etmem. Ancak konudan çıkmışsınız, kullanıcıya yardım etmek yerine burada marka tartışması çıkmış. Kullanıcının donanımsal bir arızası yoksa sisteminde yazılımsal bir sorun var demektir. Kaynak kullanımları takip edilecek, MSI Afterburner kurup bütün detayları takip edin, nereden kaynaklandığını keşfedecek. Ancak Windows 8.1 desteğimiz bitti artık, Windows 10 öncesi işletim sistemlerine çözüm üretmeye uğraşmak zaman kaybı oluyor. Önce bir güncelleme yapın.

Şahsen Sapphire almam, tavsiye de etmem. Ancak konudan çıkmışsınız, kullanıcıya yardım etmek yerine burada marka tartışması çıkmış. Kullanıcının donanımsal bir arızası yoksa sisteminde yazılımsal bir sorun var demektir. Kaynak kullanımları takip edilecek, MSI Afterburner kurup bütün detayları takip edin, nereden kaynaklandığını keşfedecek. Ancak Windows 8.1 desteğimiz bitti artık, Windows 10 öncesi işletim sistemlerine çözüm üretmeye uğraşmak zaman kaybı oluyor. Önce bir güncelleme yapın.
Abi peki Sapphire mi Gigabyte mı desem? 3 gün sonra RX 460 alacağım. Yardımcı olursan sevinirim.

Ben olsam Sapphire alırım, performansta önde. Ama kalite bakımından Gigabyte çok iyi.
Performansları aynı. Gigabyte windforce soğutmasını kullanmış fakat Sapphire nitro soğutmasını kullanmamış. Neye dayanarak Sapphire önde dediniz anlamadım. Çekirdek hızları arasında 2 MHz fark var. Bahsettiğim 2 GB sürümleridir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı