Sapphire R9 270X veya Asus

Arada 10 lira fark olduğundan dolayı kesinlikle ASUS. RMA oranı Sapphire'ye göre daha düşük. Daha yüksek miktarda fark olsaydı önerim bütçenize uygun olanı almanız olacaktı.

Ben olsam ASUS'tan
Arada 10 lira fark olduğundan dolayı kesinlikle ASUS. RMA oranı Sapphire'ye göre daha düşük. Daha yüksek miktarda fark olsaydı önerim bütçenize uygun olanı almanız olacaktı.
vazgeçmem abi. Gerek yazılımsal gerek ise soğutma daha iyi 3 fan olabilir sapphirede ancak asusta dcu2 olduğundan direk temas var soğutması daha iyidir diye düşünyorum bence asus al

@Silinen üye 'a katılıyorum

Peki 384 bit ekran kartı almaya gerek var mı ? Fakat bazı 384 bit kartlarda çekirdek hızı ve bellek hızı düşük oluyor. Mesela 384 bitlik bir kartın hızı daha düşük oluyo ama 256 bitlik kartın hızları daha yüksek. Bu duruma göre 384 bit mi daha mantıklı 256 bit mi ? Yani bu bit olayımı daha önemli yoksa çekirdek hızı , bellek hızı falan mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çekirdek hızını bir saniyede akan su miktarı olarak düşün. Bellek hızını ise suyu akması için ayrılan alan olarak. Önemli olan su rahat akıyor mu ? Aynı miktarda su 256 dan da 384 den de rahat akıyor ise 384 olmasının bir ekstrası olmayacaktır ;)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı