Sapphire R9 380 Mavi ekran sorunu

Selim.sah

Hectopat
Daha fazla  
2 ay önce topladığım sistem system service exception, critical structure corruption, critical process died gibi mavi ekranlar vererek kendini kapatıyor. 2 aydır böyle bişey yoktu ama geçtiğimiz hafta işlemciyi yerinden çıkarttım macununu değiştirip tekrar taktım (tabiki pc kapalıyken). Yaklaşık 1 hafta sonra bu sorun olmaya başladı. BIOS'u güncelledim. Ekran kartım R9 380 son çıkan sürümünü yükledim. Anakartım b85m gaming. Aygıt yöneticisine girdiğimde görüntü bağdaştırıcılarında intel ekran kartı gözükmüyordu en uygun sürücüyü indirip kurmaya çalıştığımda sisteminize uygun değil diyordu. BIOS'tan aktif mi etmemiz gerekmekte en son format attım aynı sürücüleri yükledim mavi ekran vermeye başladı. Yardımlarınızı istiyorum arkadaşlar teşekkürler @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Sistem özelliklerinizi ve işletim sisteminizi maddeler halinde belirtin.
  • Minidump dosyalarınızı paylaşın.
Sistem özelliklerim;
Intel i5 4460
Msi b85m gaming anakart
Saphirre amd r9 380 4gb
16 gb ddr3 1600 mhz cl9 ram

ve bunlar dışında diğer ekipmanlar mevcut.Dosyaları buradan nasıl paylaşabilirim?Sürükle-bırak yapıyorum ama dosya izin verilen bir uzantıya sahip değil diyor. Yardımcı olabilir misiniz?Geç cevap verdiğim için üzgünüm,kusra bakmayın. Forum kurallarına uymadığım için ceza almışım. Cevap yazamadım.Teşekkürler.

• Sistem özelliklerinizi ve işletim sisteminizi maddeler halinde belirtin.
  • Minidump dosyalarınızı paylaşın.
Özür dileyerek şu bağlantıda minidump dosyalarım bulunmaktadır:
Minidump.rar

Tom's Hardware sitesinde bir kullanıcı RAM deki donanımsal hatadan olabileceğinden bahsetmiş. 2 hafta önce 8 gb tek modül olan rami ikinci bir modül alarak 16 gigabyte a tamamlamıştım. Bununla bir ilgisi olabilir mi?

Ramleri dual modül olarak kullanmak için 4 slottan belirli slotlara takmak gerekiyor. Bu da anakartın kullanım kitapçığında yazıyor. Acaba ramleri yanlış slota takmış olma ihtimalim böyle bir hataya sebep olur mu? Yoksa RAM lerde donanımsal bir hata mı vardır?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı