Sapphire radeon r9 280x fan hızı

SErdar Akar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bende Sapphire radeon r9 280x ekran kartı var. Fazla ses yapıyor diye fan hızını %100 den %50 ye aldım.Watch Dogs'da 100 derece ile sıcaklık 55-56 dereceydi. Sizce 50 derece yeterli olur mu ? ekran kartının sıcaklığı ne kadar artabilir ? Şimdiden teşekkürler.

Fan hızını %100 yapmandaki amaç ne idi? %100 sağlıklı değil zaten. İnternette sörf yaparken veya düşük gereksinimli oyun oynarken en alt seviyeye al. %20 falan oluyor sanırsam.
Oyunlarda %50 yapman yeterli.

Teşekkürler.Sıcaklık kaç derece artış gösterir

Bide %45 yapsam bişe değişirmi %45 yapmak istiyorum kaç derece sıcaklık oynar?

Hiç otomatik kullanmadımki. İlk aldığımda araştırdım %100 den zarar gelmez dediler %100 kaldı şimdi sesinden rahatısz olmaya başladım bide coil whine sorunu çıkmaya başladı kartta o yüzden fan sesini düşürünce coil whine sorunu çözüldü bende o yüzden düşürdüm %50'ye.

Otomatik mod en sağlıklısıdır. Otomatik mod'da kullanmayı deneyin. Emin olun otomatik mod fan hızını %100'e kadar çıkarmaz. Çıkardığı seviyede büyük ihtimal sizi manuel olarak ayarlamak zorunda bırakmaz. Deneyin, çözüm sağlamazsa tekrar mesaj atarsınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı