Sapphire Radeon RX 5600 XT Pulse takılmaları

BIOS güncellemesi derken ekran kartının BIOS'undan bahsediyorsunuz değil mi? Anakart güncellemesi yaptı iseniz ekran kartının BIOS'unu da güncellemenizi öneririm. Fabrika çıkışı BIOS ile düşük performans veren bir kart RX5600XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gönderdikleri ekran kartı aşağıdaki listede bulunan 3 kart numarasından birine mi sahipti. İki BIOS'u da güncellediniz mi?

Bir de redditte şöyle bir liste var bunu uygularsanız sorununuz düzebilir. Bende aynı yerden aynı ekran kartını almayı düşünüyordum sizde böyle bir sorun olunca içime kurt düştü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
299-4E411-002SA bendeki kart. BIOS'u doğru yaptım da neden böyle cidden anlamıyorum. Coil Whine var diye gönderdiğim ekran kartlarında böyle sorunlar yoktu en azından. Bu ekran kartında hem CW var hem de tuhaf yani FurMark testinde 8X MSAA ile test ediyorum inanılmaz takılıyor kasıyor, öncekilerde sorun olmuyordu. Oyunlarda da FPS düşmesi oluyor cidden can sıkıcı. Güncelleme ile düzeltirler mi onu da bilmiyorum. İade etsem başka alsam diye düşünüyorum ama 1 ayda 3. kez ekran kartı aldım yoruldum bayağı bir.
BIOS güncellemesi derken ekran kartının BIOS'undan bahsediyorsunuz değil mi? Anakart güncellemesi yaptı iseniz ekran kartının BIOS'unu da güncellemenizi öneririm. Fabrika çıkışı BIOS ile düşük performans veren bir kart RX5600XT.
Ekran kartının BIOS'unu yaptım. Anakarttan pek anlamıyorum. Yüksek performans verse bile FPS düşmesi olduğunda verdiği yüksek performansın pek bir anlamı kalmıyor.

299-4E411-002SA bendeki kart. Biosu doğru yaptım da neden böyle cidden anlamıyorum. Coil whine var diye gönderdiğim ekran kartlarında böyle sorunlar yoktu en azından... Bu ekran kartında hem CW var hem de tuhaf yani furmark testinde 8X MSAA ile test ediyorum inanılmaz takılıyor kasıyor öncekilerde sorun olmuyordu. Oyunlarda da FPS droplar oluyor cidden can sıkıcı. Güncelleme ile düzeltirler mi onu da bilmiyorum. İade etsem başka alsam diye düşünüyorum ama 1 ayda 3. kez ekran kartı aldım yoruldum bayağı bir...

Ekran kartının biosunu yaptım. Anakarttan pek anlamıyorum. Yüksek performans verse bile FPS droplar olduğunda verdiği yüksek performansın pek bir anlamı kalmıyor...
Sıkıntı sadece MSAA açıkken mi oluyor?
Yoksa kapalı olan testlerde de takılma donma sorunları oluyor mu?

Sıkıntı sadece MSAA açıkken mi oluyor?
Yoksa kapalı olan testlerde de takılma donma sorunları oluyor mu?
FurMark'da MSAA kapattığımda 99FPS akıcı görüntü geliyor. NVIDIA kartlarda her şekilde görüntü akıcıydı.

FurMark'da MSAA kapattığımda 99FPS akıcı görüntü geliyor. NVIDIA kartlarda her şekilde görüntü akıcıydı.
Sadece MSAA açıkken kasması yazılımsal olabilir gibime geliyor. Bir de MSAA sisteme çok fazla yük bindiriyor. Sonuçları diğer 5600 XT'lerin sonuçlarıyla karşılaştırdın mı?

FurMark ayarlarını atar mısın? Daha önceden hangi kartı kullanıyordun da akıcı oluyordu o ayarlarda? Normal gözüküyor FPS değerleri eğer 8X MSAA ile test ediyorsan.

FurMark ayarlarını atar mısın? Daha önceden hangi kartı kullanıyordun da akıcı oluyordu o ayarlarda? Normal gözüküyor FPS değerleri eğer 8X MSAA ile test ediyorsan.
Biosu yanlış mı yaptım diye tam olarak birebir yapmaya çalıştım yeniden. Sessizde açıp sol biosu yaptım. Performans modunda açıp yapmam gerekiyor ama performans modunda ekrana görüntü gelmiyor. Sessiz moda alıp bilgisayarı açarken de delete basıyorum ama bios ayarlarına gidemiyorum. Arama bölümüne basıyorum onda da görüntü gelmiyor. Görev yöneticisinde arka plan işlemlerinde aramada "Bu UWP işlem grubu, işlem performanslarını arttırmak için işlemleri askıya alıyor" yazıyor. Akıl tutulması yaşıyorum şu an çok ilginç cidden.

Hocam ben de bu kartı almayı düşünüyordum içime kurt düştü, sorunu çözebildiniz mi? @atre1d3s
Bu sorun düzeldi de şu an daha farklı sorunla uğraşıyorum. Ekran kartı driverı yüklediğimde kullanabiliyorum mesela ama PC kapatıp birkaç saat sonra açmak istediğimde açılışta takılı kalıp reset atıyor sürekli... Birkaç gün önce servise gönderdim. Yerinde olsam tercih etmezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı