Sapphire Radeon RX 590 Pulse Coil Whine

SrcnTSC

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce bir sistem topladım. Sadece yük altındayken ekran kartından hafif diyebileceğimiz şekilde elektrik akımını andıran cızırtı söz konusu olduğunu fark ettim. Bütün denemeleri yapıyım ben sorunun Coil Whine denen bir şey olduğunu anladım. Ürün zaten elime geç ulaştı servise gönderirsen süreç çok uzar. Bu durum ekran kartına bir zarar verir mi? ya da performans anlamında sıkıntı olur mu yardım ederseniz sevinirim. Ses sadece kasaya çok yaklaşınca anlaşılıyor ileri de by ses artar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme bir zararı yok. Ekran kartının performansı etkileyen bir durumda değil. Bazı ekran kartlarında fabrika çıkışı bu olay görünebiliyor. İçim rahat olsun diyorsan değişime gönderebilirsin.

Ses artmaz. Kasaya yaklaştıkca duyuluyorsa servise yollamanız fayda etmez gibi. Çünkü ben yolladım. Sessiz bir ortamda 8db standardında test yaptıklarını söylediler. 8db ve üzerisinde değişim yapılıyormuş. Belki sizinki daha fazla çıkabilir bilemiyorum. Benimki Asus Rog strxi 2060'dı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı