Sapphire Radeon RX 6700 XT Nitro+ inceleme

Merhabalar.

İnventus üzerinden 10965TL'ye aldım. Bundan önce AMD Ryzen 5 3600-ASUS ROG STRIX RX580 kullanıyordum. Şimdiki kombinasyon AMD Ryzen 5 5600X-Sapphire 6700XT Nitro oldu.

Oynadığım tek oyun Call of Duty Warzone artık kartın gücü kalmadığı için böyle bir upgrade yapma gereksinimi duydum. Kutusundan garanti fatura dışında hiçbir şey çıkmaması beni üzdü. En azından bir sticker bir güç dönüştürücü kablosu ya da kablo bağı çıksın isterdim. Kart genel olarak performanslı. Sapphire trixx yazılımı ile RGB efektleri BIOS geçiş ve BIOS düzenleme seçenekleri mevcut pek işlevsel değil bana göre fan ayarı vs. olması daha iyi olurdu bunlar yok. Kartın ısıl değerleri güzel tek sorun hotspot değerleri biraz yüksek 80 dereceleri görebiliyor. AMD hotspot değerlerinin 110 derecelere kadar normal olduğunu belirtse de alışık olmadığımız bir durum. Oyun performansı beni çok sevindirdi. Warzone oynuyorum sadece AMD yazılım üzerinden değerler AVG FPS 206 gözüküyor. Oyun içerisinde 150-320 FPS arasında geziyor. Oyun ayarlarımı da görsel olarak bırakıyorum fazla detaylı bir inceleme olmasa da elimde olan verileri bu şekilde aktarmak istedim.

İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    293,4 KB · Görüntüleme: 246
  • Değerler.jpg
    Değerler.jpg
    104,4 KB · Görüntüleme: 206
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    177,6 KB · Görüntüleme: 193
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    155,9 KB · Görüntüleme: 212
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    220,8 KB · Görüntüleme: 179
  • EkranKartı1.jpg
    EkranKartı1.jpg
    179,1 KB · Görüntüleme: 185
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 184
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    220,3 KB · Görüntüleme: 179
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    173,1 KB · Görüntüleme: 169
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    106,2 KB · Görüntüleme: 154
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    114 KB · Görüntüleme: 154
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    109,3 KB · Görüntüleme: 154
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    236,8 KB · Görüntüleme: 156
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    44,6 KB · Görüntüleme: 155
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 149
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 120
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 125
  • EkranKartı.jpg
    EkranKartı.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 171
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.

İnventus üzerinden 10965TL'ye aldım. Bundan önce AMD Ryzen 5 3600-ASUS ROG STRIX RX580 kullanıyordum. Şimdiki kombinasyon AMD Ryzen 5 5600X-Sapphire 6700XT Nitro oldu.

Oynadığım tek oyun Call of Duty Warzone artık kartın gücü kalmadığı için böyle bir upgrade yapma gereksinimi duydum. Kutusundan garanti fatura dışında hiçbir şey çıkmaması beni üzdü. En azından bir sticker bir güç dönüştürücü kablosu ya da kablo bağı çıksın isterdim. Kart genel olarak performanslı. Sapphire trixx yazılımı ile RGB efektleri BIOS geçiş ve BIOS düzenleme seçenekleri mevcut pek işlevsel değil bana göre fan ayarı vs. olması daha iyi olurdu bunlar yok. Kartın ısıl değerleri güzel tek sorun hotspot değerleri biraz yüksek 80 dereceleri görebiliyor. AMD hotspot değerlerinin 110 derecelere kadar normal olduğunu belirtse de alışık olmadığımız bir durum. Oyun performansı beni çok sevindirdi. Warzone oynuyorum sadece AMD yazılım üzerinden değerler AVG FPS 206 gözüküyor. Oyun içerisinde 150-320 FPS arasında geziyor. Oyun ayarlarımı da görsel olarak bırakıyorum fazla detaylı bir inceleme olmasa da elimde olan verileri bu şekilde aktarmak istedim.

İyi forumlar.
Kartın gücü kalmadı derken? Rx 580 Warzone'a yetmiyor mu?

Kartın gücü kalmadı derken? RX 580 Warzone'a yetmiyor mu?

Hocam yetmediği kısım şöyle;

Kartın gücü kalmadı derken? RX 580 Warzone'a yetmiyor mu?

En düşük ayarlar ile 100FPS gibi değer alıyordum. Yüksek FPS = yüksek oyun performansından yola çıkarsak eğer rakiplerin gerisinde kalıyordum. Bana göre gücü yetmiyor. 165Hz monitör kullanıyorum. Monitör değerlerini dolduracak bir kart düşüncesinden yola çıktım. 200FPS üstü oynamak çok farklı bir olay hocam.
Hayırlı olsun. Yükte 60 derece çok iyi bir değer.

Teşekkür ederim. Soğutma gerçekten başarılı.

Warzone için fazla bir yatırım olmus ama hayırlı olsun:D
Kaç leş aldınız bari yeni kartla? 60 FPS oynuyorum ben plunder'da 18 leş rekorum.

kaç leş aldınız bari yeni kartla? 60 FPS oynuyorum ben Plunder'da 18 leş rekorum. İ
kaç leş aldınız bari yeni kartla? 60 FPS oynuyorum ben Plunder'da 18 leş rekorum.

25 adadaki rekorum 😁 plunderda 30üstü rahat yaparım.

Teşekkürler inceleme için,

Ben de sanırım yazın ekran kartımı satıp 6700 XT alacağım.

Bu arada ben de sürekli Warzone oynuyorum, KD 2,5 civarıydı en son, biraz kolum var 😁

Beraber takılmak isteyen olursa dc: Ted#8013

Geri
Yukarı