Sapphire RX 470 bilgisayar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

yilmaz00

Centipat
Arkadaşlar bir tanıdıktan Sapphire RX 470 ekran kartı aldım ama ekran kartı mining Edition olduğu için üzerinde sadece DVI-D çıkışı var. Benim monitörümde de sadece VGA ve HDMI girişi olduğu için internetten 5 liraya bir DVI-HDMI dönüştürücü aldım. Aparatı takıp denedim bütün fanlar dönüyor klavyedeki numlock, capslock vb. ışıkları yanıyor ve Windows'taki uyarı mesajlarının sesleri geliyor fakat hiç görüntü gelmiyor. "Aldığım aparat bozuktur" herhalde diğerek Dark marka bir tarafı DVI-D diğer tarafı HDMI bir kablo aldım ve denedim fakat sorun yine aynı.

Ekran kartını başka bir sistemimde de denedim yine bilgisayar çalıştı ama görüntü gelmedi. Bu sorunun tek çözümü DVI-D girişli bir monitör mü almaktır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
  • Işlemci: AMD Athlon X4 880K.
  • Anakart: ASUS A68HM-K.
  • RAM: Kingston HyperX Beast 8 GB(2x4) 2400 MHz.
  • Depolama: Kingston 128 GB SSD + WD 500 GB HDD.
  • Güç kaynağı: Xigmatek tauro m Plus 600W.

Dosya Ekleri

• 8900260954162.jpg
    8900260954162.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 32
Aldığınız dönüştürücü bunun gibi pasif bir dönüştürücü ise bir işe yaramaz.
pasif.jpg

Aktif bir dönüştürücü almanız gerekiyor. Dijital sinyali analog sinyale çeviriyorsunuz.
aktif.jpg

Aldığınız dönüştürücü bunun gibi pasif bir dönüştürücü ise bir işe yaramaz.
Eki Görüntüle 504652
Aktif bir dönüştürücü almanız gerekiyor. Dijital sinyali analog sinyale çeviriyorsunuz.
Eki Görüntüle 504655

Ben analog-dijital arası bir kayıp olmasın diye dvi-d hdmi dönüştürücü aldım. hdmi dijital bir sinyal olduğu için aktif bir dönüştürücüye ihtiyaç olmadığını düşünüyorum. Ayrıca piyasada dvi-d'den hdmi'ye için aktif dönüştürücü bulunmuyor.
Arkadaşlar koskoca forumda hiçbir fikri olan yok mu? Elimde ekran kartı var kullanamıyorum kaç gündür.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı