Sapphire Rx 470 Nitro+ Alınır mı?

Ekran kartı bile olmayan bir sistem asla psu'dan 750W istemez ki, neden çeksin o kadar enerjiyi. Eğerki çekiyorsa sizin bir an evvel PSU'yu kasadan uzaklaştırma zamanınız gelmiştir, uzun vadeye bile gerek kalmadan sizi batırır o PSU. 480'den 470'e stok sorunu yüzünden düştün, 470'den 460'da PSU yüzünden düşme aman diyim :)
80+Platinler bile enerjinin tamamını çekmiyor.

Ekran kartı bile olmayan bir sistem asla psu'dan 750W istemez ki, neden çeksin o kadar enerjiyi. Eğerki çekiyorsa sizin bir an evvel PSU'yu kasadan uzaklaştırma zamanınız gelmiştir, uzun vadeye bile gerek kalmadan sizi batırır o PSU. 480'den 470'e stok sorunu yüzünden düştün, 470'den 460'da PSU yüzünden düşme aman diyim :)
Nasıl ölçeceğim bunu?

Nasıl ölçeceğim bunu?

Bir tane alet oluyor, ucunu prize takıyorsunuz, diğer tarafı da giriş prizi gibi, oraya da normal fişinizi takıyorsunuz. Anlık olarak şebekeden kaç watt çekildiğini size söylüyor.

Belki internette de vardır, ama ne diye aratmanız gerektiğini bilmiyorum, elektrikçilerde kesin vardır.

Bir tane alet oluyor, ucunu prize takıyorsunuz, diğer tarafı da giriş prizi gibi, oraya da normal fişinizi takıyorsunuz. Anlık olarak şebekeden kaç watt çekildiğini size söylüyor.

Belki internette de vardır, ama ne diye aratmanız gerektiğini bilmiyorum, elektrikçilerde kesin vardır.
Acaba fanı durdursam Psu patlar mı?

PSU sıcaklıgını kontrol edebileceğimiz birşey yok, olsa eğer bir deneyin komple durdurmayı derdim. Ama ne zaman patlayacak, ne zamana kadar çalışacak elinizde bilgi olmayacak.

Bilgi olmadan iş yapmak, kaza getirir :/

Fan sesi olduguna eminmisin? Fanın dönmesinden kaynaklı titreşim sesi falan olmasın ? O durumda fanın altına kauçuk parçalar koyarak problemi çözebilirsin

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı