Sapphire RX 550 ekran kartı için 300 wattlık PSU yeterli mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20220507_010505_099.jpg
    IMG_20220507_010505_099.jpg
    116,2 KB · Görüntüleme: 22
PSU pek tanıdık bir yüz değil. Sanırım kaliteli bir şey değildir.

Ucu ucuna belki çalıştırır hocam. Değiştirme imkanınız varsa değiştirin derim.

Kesinlikle değiştirme şansım olursa düşünmem bile inşallah para sıkıntısı olmaz.
PSU pek tanıdık bir yüz değil. Sanırım kaliteli bir şey değildir.

Zaten değil ben de biliyorum bunu ama çalıştırır mı acaba.

Çekip attım inşallah kaldırır dediğin gibi.

Şu anki kullandığınız sistemi bile ucu ucuna zar zor besliyor dediğim gibi RX 550 daha düşük TDP değerine sahip bir kart. Şu anki sisteminizde sorunsuz kullanıyorsanız RX 550'de sorunsuz kullanırsınız. Kartınızı değiştirirken DDU ile driveri silmeyi unutmayın. 4-5 gün önce 450W PSU satmıştım keşke denk gelseydiniz bunlara ödediğiniz paraya değmez. Ekran kartını aldıktan sonra ilk işiniz güç kaynağını değiştirmek olsun elektrik kesintisinde ne olacağı belli olmaz.

Şu anki kullandığınız sistemi bile ucu ucuna zar zor besliyor dediğim gibi RX 550 daha düşük TDP değerine sahip bir kart. Şu anki sisteminizde sorunsuz kullanıyorsanız RX 550'de sorunsuz kullanırsınız. Kartınızı değiştirirken DDU ile driveri silmeyi unutmayın. 4-5 gün önce 450W PSU satmıştım keşke denk gelseydiniz bunlara ödediğiniz paraya değmez. Ekran kartını aldıktan sonra ilk işiniz güç kaynağını değiştirmek olsun elektrik kesintisinde ne olacağı belli olmaz.

Bu PSU ile 1 buçuk senedir sorunsuz kullanıyorum yeni kartta da sorun olmaz herhalde inşallah. Şimdi şöyle bir konu var alacağım sitede önerilen PSU minimum 400 watt diyor TDP değeri daha düşükse neden böyle diyor?

Bu PSU ile 1 buçuk senedir sorunsuz kullanıyorum yeni kartta da sorun olmaz herhalde inşallah. Şimdi şöyle bir konu var alacağım sitede önerilen PSU minimum 400 diyor TDP değeri daha düşükse neden böyle diyor?

Diğer bileşenlerin ortalama değerleri ile hesaplanıyor kullandığınız işlemci bile aslında 400W üstü önerir. GTX 1050 Ti bile kaliteli 300W da sorunsuz çalışır.

Diğer bileşenlerin ortalama değerleri ile hesaplanıyor kullandığınız işlemci bile aslında 400W üstü önerir. GTX 1050 Ti bile kaliteli 300W da sorunsuz çalışır.

Vallahi demek istediğini anladım ama aşırı saçma geldi bana :D.İyi bari PSU'nun acelesi yok o zaman ama kesin alacağım 500 watlık sertifikalı bir PSU. Şimdi bu da son sorum olsun ekran kartı geldiğinde direk oyuna girip yoracağım bir ekran kartını yük altında PSU'dan dolayı kapanma olabilir mi? Şu anki sistemimde öyle bir sorun yok bu arada.

Geri
Yukarı