Sapphire RX 550 ekran kartı için 300 wattlık PSU yeterli mi?

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Bu ekran kartını almaya karar verdim ama önerilen PSU 400 wattlık diyor ben ise 300 wattlık bir PSU'ya sahibim bu PSU yeterli mi? Eğer yeterli değil ise bu PSU ile ekran kartını çalıştırmaya kalkarsam ne olur bu PSU ile oyun oynasam yeterli gelir mi?

12v kanalından 200W verebiliyorsa yeter gibi duruyor 3.3v-5v kanallarından da net 80-90W vermesi lazım. Sistem özelliklerinizi atın hocam.

Şimdi bir şey soracağım kasayı açma gibi bir şansım var PSU'nun üstündeki değerleri atsam anlayabilir misiniz bunu ona göre bakacağım?
Sistem özelliklerinizi atın hocam.

A8 6600k APU işlemci.
HD 6570 ekran kartı ( RX 550 alacağım yerine )
8 GB RAM.

Şimdi bir şey soracağım kasayı açma gibi bir şansım var PSU'nun üstündeki değerleri atsam anlayabilir misiniz bunu ona göre bakacağım?

Üstünde değerler var ise anlarız imkanınız var ise açın. İşlemciniz 100W tüketmeseydi üstte dediğim geçerliydi ama kaliteli bir marka ise kaldırır.

Üstünde değerler var ise anlarız imkanınız var ise açın. İşlemciniz 100W tüketmeseydi üstte dediğim geçerliydi ama kaliteli bir marka ise kaldırır.

Vallahi şimdi bakacağım ama kaliteli marka olduğunu sanmıyorum ucuza aldım çünkü :D
Bana 10 dk verin hemen geliyorum açıp.

A8 6600k APU işlemci.
HD 6570 ekran kartı ( RX 550 alacağım yerine )
8 GB RAM.

Şu anki sisteminizde sıkıntı olmuyorsa sıkıntı yaratmaz RX 550 daha düşük TDP'ye sahip bir kart rahatlıkla kaldırır.

Geri
Yukarı