Sapphire RX 5600 XT Pulse boştayken fazla ısınması

huseyin_32

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ekran kartım Sapphire RX 5600 XT Pulse boştayken 40-50 derece arasında, video izlerken 59 dereceye kadar çıkıyor. Çoğu zaman DotA 2 ve CS:GO oynuyorum. Oyundayken de 60 dereceyi geçtiğini görmedim. Ancak boştayken ısısı fazla gibi geldi. Fan ayarlarına hiç dokunmadım. Boştaki ısıyı düşürmek için fan hızını ayarlamalı mıyım?
Not: Kasam Aerocool Ore Saturn

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    392,1 KB · Görüntüleme: 41
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Video izlerken ekran kartını kullanıyor demek ki 1080Pde izliyorsan
Arkadaşlar, ekran kartım Sapphire RX 5600 XT Pulse boştayken 40-50 derece arasında, video izlerken 59 dereceye kadar çıkıyor. Çoğu zaman DotA 2 ve CS:GO oynuyorum. Oyundayken de 60 dereceyi geçtiğini görmedim. Ancak boştayken ısısı fazla gibi geldi. Fan ayarlarına hiç dokunmadım. Boştaki ısıyı düşürmek için fan hızını ayarlamalı mıyım?
Not: Kasam Aerocool Ore Saturn

Hiç ellemene gerek yok. Bu kartlar fabrika çıkışı OC'lu olduğu için normaldir. Fan profillerinden ayarlayabilirsin ancak o zaman da ses olur. Yük altında dereceler düşük ise ki düşük gibi gözüküyor. Hiç elleme.

Monitörün 144Hz ve üstü mü veya çift ekran kullanıyor musun? Bu ikisinden birinin cevabı evet ise AMD bu Hz veya çift monitörde Memory clock hızını arttırdığından boşta sıcak çalışıyor. CPU-z>graphics kısmını yollar mısın?

Fan hızı 0 olduğunda 40 50 derece normal o zaman
Monitörün 144Hz ve üstü mü veya çift ekran kullanıyor musun? Bu ikisinden birinin cevabı evet ise AMD bu Hz veya çift monitörde Memory clock hızını arttırdığından boşta sıcak çalışıyor. CPU-z>graphics kısmını yollar mısın? Eğer yükte değilse de Zero fan olduğu için bu dereceler fena değil gibi geldi bana.

Çift ekran kullanmıyorum. Monitörüm de 60Hz

Dosya Ekleri

• Adsız32.png
    Adsız32.png
    25,2 KB · Görüntüleme: 18
Fan hızı 0 olduğunda 40 50 derece normal o zaman.

Fan hızı 0 ise normal sayılabilir boşta, pek dert etme.

Çift ekran kullanmıyorum. Monitörüm de 60Hz.

Hocam asıl 144Hz monitöre geçtiğinde sen sıcaklıkları gör. :) RX 5600 XT ve 5700 XT kullandım, çift monitörde ve 144Hz üstünde Memory clock 1800MHz'lere çıkıyordu ve kart iyice ısınıyordu. Ya 120Hz'e alacaksın ya da fan ayarı yapman gerekiyor. Bu da yazılımla ilgiliydi sanırım, en sonunda uğraşmaya gerek duymadığım için NVIDIA tarafına geçiş yaptım. :)

Son düzenleme:
Fan hızı 0 ise normal sayılabilir boşta, pek dert etme.

Hocam asıl 144Hz monitöre geçtiğinde sen sıcaklıkları gör. :) RX 5600 XT ve 5700 XT kullandım, çift monitörde ve 144Hz üstünde Memory clock 1800MHz'lere çıkıyordu ve kart iyice ısınıyordu. Ya 120Hz'e alacaksın ya da fan ayarı yapman gerekiyor. Bu da yazılımla ilgiliydi sanırım, en sonunda uğraşmaya gerek duymadığım için NVIDIA tarafına geçiş yaptım. :)

144Hz e geçtiğimizde yaparız artık onu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı