Sapphire RX 5600XT Pulse WattMan hatası

FaustiN

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Hemşire
Herhangi bir sıklığı yok, bir düzeni yok, mantığı olduğunu da düşünmüyorum. Bazen oyundayken bazen boşta beklerken başıma geliyor.
Bilgisayarı ilk topladığımda sadece görüntü gidiyordu ve 1-2 saniye sonra düzeliyordu, daha sonra bu yerini çökmelere bıraktı.

Sistemim şöyle:
Anakart: MSI X570-A PRO.
İşlemci: AMD Ryzen5 3600.
RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4 2*8 GB 3600MHz.
Ekran kartı: Sapphire RX 5600XT Pulse.
PSU: GIGABYTE 700W GP-B700H
Depolama: Samsung 970 Evo 1TB M.2 SSD.

Son 1 aydır ekran kartı hariç sürücülere dokunmadım ancak en başından beri böyleydi. Ekran kartı sürücüsü olarak da şu anda 20.9.1 versiyonunu kullanıyorum.
İlk başlarda sürücü sürümüyle alakalı olduğunu ve daha sonra çözülebilir diye düşündüm ancak bir değişim olmadı. Çökme sonrasında Radeon Software bildirimlerinde WattMan hatası olduğu yazıyor. Şu anda kendi kafama göre bir ayar yaptım kullanıyorum ancak fabrika ayarlarını da denedim bir değişim olmadı.

Sizce AMD yazılımı ile alakalı bir durum mu yoksa kartta mı bir problem vardır? Eğer öyleyse kartı geri göndereyim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Kartın vbiosunu güncellediniz mi?
Gigabyte 5600XT kullanıyorum. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden deneyin. Elektrik kesintileri hariç herhangi bir problem almıyorum.
Çözüm olmazsa ufak bir undervolt ile tekrar deneyin.

Kartın vbiosunu güncellediniz mi?
Gigabyte 5600XT kullanıyorum. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden deneyin. Elektrik kesintileri hariç herhangi bir problem almıyorum.
Çözüm olmazsa ufak bir undervolt ile tekrar deneyin.
Güncelledim.
Sürücüyü silip yükledim olmadı.
Voltaj düşürmeyi, hız değerlerini düşürmeyi denedim fayda etmedi bunlar.

Geri
Yukarı