Sapphire RX 570 Nitro+ 4 GB vs ASUS RX 570 ROG STRIX 4 GB

Wattman hatası AMD'lerde meshur bır hata ben de endıselıyım. NVIDIA alsam mesela GTX 1050 Ti daha fazla fıyat ve RX570 onun 2 katı daha ıyı FPS ve performans verıyor.
Aradaki performans farkı ciddi. Risk alıp almamak sizin seçiminiz. Alternatif olarak 2. el GTX 1060 ta düşünebilirsiniz.

Nitro+ modeli daha iyi.
Her iki modelde de 6+2 faz var, 6 faz GPU, 2 faz da bellekler için.
VRM soğutması yönünden Nitro+ modeli önde ve Rog Strix'in aksine Nitro+'da aliminyum arka plaka bulunmakta. Her iki modelde de RGB aydınlatma mevcut. Birinde SAPPHIRE yazısında, diğerinde ise ROG Strix logosunda. Bunları üreticinin sunduğu programlar ile kontrol edebiliyorsunuz.
Ayrıca çift BIOS, stabil bir OC 8+6 pin ve fan arızası yaşadığınız zaman PCB'yi sökmeden fan yuvalarından kolayca çıkarıp, takmanıza imkan sağlıyor Nitro+.
Bu tarz avantajları mevcut ROG Strix RX 570 4GB'a göre.
Bu arada yanlış hatırlamıyorsam ROG Strix RX 570 4GB'da Elpida marka bellekler kullanılıyordu.

Risk almak istemiyorsanız GTX 1650 düşünebilirsiniz ama daha az performans verir.

Şuan ROG Strix RX 570 kullanıyorum gayet memnunum.

Nitro+ daha iyidir kesinlikle, ancak Nitro+ kullanan arkadaşım da Wattman hatası aldığını söylüyor, ancak sadece "ayarlar sıfırlandı" uyarısı aldığını belirtiyor. Oyunuma veya görüntüye herhangi bir etkisi yok diyor. Arkadaşın da dediği gibi üretici firmayla ilgisi yok bu durumun, bu durumu AMD çözmesi gerekiyor ancak neden hala üstesinden gelebilmiş değil cidden aklım almıyor.

O fiyata Nvidia tarafında sıfır olarak GTX1650 alabilirsiniz ancak aşağı yukarı 30FPS daha az alırsınız. Aradaki performans farkı bu denli yüksek, boş ver; kalite olsun yeter ki diyorsanız GTX1650 tercih edebilirsiniz, ki; ben önermiyorum.

Nitro+ modeli daha iyi.
Her iki modelde de 6+2 faz var, 6 faz GPU, 2 faz da bellekler için.
VRM soğutması yönünden Nitro+ modeli önde ve ROG STRIX'in aksine Nitro+'da aliminyum arka plaka bulunmakta. Her iki modelde de RGB aydınlatma mevcut. Birinde Sapphire yazısında, diğerinde ise ROG STRIX logosunda. Bunları üreticinin sunduğu programlar ile kontrol edebiliyorsunuz.
Ayrıca çift BIOS, stabil bir OC 8+6 pin ve fan arızası yaşadığınız zaman PCB'yi sökmeden fan yuvalarından kolayca çıkarıp, takmanıza imkan sağlıyor Nitro+.
Bu tarz avantajları mevcut ROG STRIX RX 570 4 GB'a göre.
Bu arada yanlış hatırlamıyorsam ROG STRIX RX 570 4 GB'da Elpida marka bellekler kullanılıyordu.
İlk olarak bunu bu kadar uğrasım acıklıyıp yazdınız ıcın içten teşekkür ederim. Yani Nitro+ daha ıyı dıyorsunuz?

Nitro+ daha iyidir kesinlikle, ancak Nitro+ kullanan arkadaşım da WattMan hatası aldığını söylüyor, ancak sadece "ayarlar sıfırlandı" uyarısı aldığını belirtiyor. Oyunuma veya görüntüye herhangi bir etkisi yok diyor. Arkadaşın da dediği gibi üretici firmayla ilgisi yok bu durumun, bu durumu AMD çözmesi gerekiyor ancak neden hala üstesinden gelebilmiş değil cidden aklım almıyor.

O fiyata NVIDIA tarafında sıfır olarak GTX1650 alabilirsiniz ancak aşağı yukarı 30FPS daha az alırsınız. Aradaki performans farkı bu denli yüksek, boş ver; kalite olsun yeter ki diyorsanız GTX1650 tercih edebilirsiniz, ki; ben önermiyorum.
Bizim arkadasta da Sapphire RX580 aldı ve o da Watt man hatası aldı. Ondan NVIDIA almayı dusundum. Ama daha guçlu olduğundan AMD alasım var.

ilk olarak bunu bu kadar uğrasım acıklıyıp yazdınız ıcın içten teşekkür ederim yani nitro+ daha ıyı dıyorsunuz ?
Evet, ROG Strix RX 570'e göre üstün özellikler ve kolaylıklar sağlıyor. O yüzden benim oyum Nitro+'dan yana zamanında her iki modeli de kullandığımdan biliyorum. Hem GPU soğutması, hem VRM soğutması tarafında daha serin çalışan bir model en basitinden örnek vericek olur isek eğer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı