Çözüldü Sapphire RX 570 PULSE Sıcaklık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaankosem

Hectopat
Yaklaşık 1 ay önce sistemimi güncelledim, tüm parçaları sıfır aldım ama ekran kartını 1 yıl garantili mining yapılmamış, Sapphire RX 570 4 GB Pulse aldım. Kartı aldığım gibi termal macununu ve termal pedlerini yeniledim fakat PUBG oynarken 78 79 dereceleri görüyorum. Kasamın hava akışı gayet iyi. Önde, alttan 1 fanlı hava girişi, arka egzozdan 1 fan çıkışı ve üstte 2 egzos fan çıkışı bulunmakta. Benzer değerleri alan var mı? İleri de sıkıntı çıkarır mı bu sıcaklıklar?

Sistem özelliklerim; ASUS H310 anakart, i3 9100F işlemci, Corsair 8 GB DDR4 3000 MHz RAM, HI LEVEL 240 GB SSD, FOEM 500W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaş mining yapılmadığını belirtmiş.

Ekran kartları için endişelenecek değerler 85 ve sonrasıdır. Kartınız 78-79 dereceleri geçmiyorsa dert etmenizi gerektiren bir durum yok, zararı da olmaz. Düşürmek için undervolt yapabilir ya da fan hızlarını Afterburner'den manuel olarak ayarlayabilirsiniz.
Havaların yavaş yavaş serinlediği bu dönemlerde 78-79 derece sıcaklıklar biraz yüksek. Mining yapılırken kartın soğutması düzgün ayarlanmış mı? Bu önemli bir faktör.

Aynı modelin 0'ından aldım Core 1400mhz Memory 2000mhz de kullanıyorum stock fan ayarlarında 75 dereceyi geçmiyor. Afterburnerdan kendi fan profilimi ayarladım ve şu an 70 dereceyi geçmiyor o yüzden normal değil gibi.

Ekran kartları için endişelenecek değerler 85 ve sonrasıdır. Kartınız 78-79 dereceleri geçmiyorsa dert etmenizi gerektiren bir durum yok, zararı da olmaz. Düşürmek için undervolt yapabilir ya da fan hızlarını Afterburner'den manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Çözüm
Kullandığınız macunun kalitesi orjinal macun dan daha düşük ise bu olabilir.

Fabrika macunu standart kalitede oluyor diye biliyorum.

Benzer değerleri alan var mı? İleri de sıkıntı çıkarır mı bu sıcaklıklar?

İnternetteki değerlere bakın aşağı yukarı karşılaştırma yapın. 78-79 ° değerler yazın dahada artabilir. Kartın termal pedlerini yenilerken, doğru bir konumda mı kapatıldı? yada macun yeterlimi sürüldü? emin olmak için soruyorum.

Havaların yavaş yavaş serinlediği bu dönemlerde 78-79 derece sıcaklıklar biraz yüksek. Mining yapılırken kartın soğutması düzgün ayarlanmış mı? Bu önemli bir faktör.
mining yapılmamış karta.
Bende de aynısı var. Undervoltage yapmayınca 84 dereceyi buluyor fan deli gibi ötüyor. Undervoltage sonrası ortalama 59-62 derece kışın.
- kaça çektin voltaj değerini gpu da overclock var mı? bende deneyim sizin değerlerinizi.
Gerek yok niye değiştiriyorsun macunu? Durduk yere başınıza dert alıyorsunuz. Değerler normal sayılmaz.
dostum zalman termal macun kullanıyorum pedleride en üst kalite aldım daha önceki ekran kartlarında da bu işlemleri yaptığımda 7 8 derece soğuma performansı aldım. kartı ilk taktğımda 85 86 ları görüyordu pubg oynarken, bu arada diğer oyunlarda 70 dereceyi çok nadir görüyor sadece pubg yüksek ayarlarda sorunum var, fps sabitleyici açıp oynuyorum şimdilik o zaman 66 dereceyi geçmiyor.
En büyük hatanız alır almaz macun ve pedleri değiştirmek olmuş.
Kart bakımı temizlik ile olur macunu değiştirme daha eski kartlar için geçerli.
Kullandığınız macunun kalitesi orjinal macun dan daha düşük ise bu olabilir.
zalman macun kullanıyorum pedlerde son kalitede daha önce bir çok ikinci el ekran kartı alıp bu işlemleri yaptım ortalama 7 8 derece soğutma performansları almıştım bu kartta bir sorun var 78 79 dereceleri temizlenmiş bir kartta ilk defa görüyorum.

after burner ile de kart ısınmadan fanları yüzde 65e sabitliyorum çok bir şey değişmiyor kısa sürede 79 dereceye gelip takılıp kalıyor, oysaki kart baya verimli bir kart overclock yapıp bir kaç yıl daha kullanmayı düşünüyordum, bu sıcaklıklardan dolayıp overclock yapamıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı